PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress znalazł sposób na zdobycie dodatkowych funduszy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 lis 2015 17:20

Rank Progress znalazł sposób na zdobycie dodatkowych funduszy Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress

Firma Rank Progress podjęła decyzję o emisji dużej partii obligacji. Łączna wartość papierów wartościowych ma wynieść ponad 207 mln złotych.

REKLAMA

W uchwale zarząd firmy podjął decyzję o emisji 192 tys. obligacji na okaziciela. Jedna sztuka będzie warta nominalnie 1,08 tys. złotych. Oznacza to, że cała emisja jest warta 207,36 mln złotych.

Papiery mają trafić do inwestorów w ramach subskrypcji prywatnej. 

Na emisję zgodę wyraziła także rada nadzorcza. Zarząd firmy uzyskał od niej upoważnienie do podjęcia wszystkich czynności mających na celu emisję obligacji. 

Grupa Rank Progress wypracowała w I półroczu 33,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (nie uwzględniając zmiany stanu produktów), wobec 31,4 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wzrost przychodu r/r spowodowany jest głównie tym, że w I pół. 2014 nie funkcjonowały jeszcze oddane później do użytku obiekty w Krośnie oraz w Oleśnicy.

W I półroczu 2015 r. Rank Progress zanotował 13,3 mln zł straty na działalności operacyjnej oraz 26,6 mln straty netto.

Firma od kilkunastu miesięcy podejmuje próby sprzedaży części nieruchomości. Deklarowane są rozmowy z potencjalnymi nabywcami. - Dopełniliśmy już wszelkich wymagań procesu due diligence. Kupujący, zgodnie z naszą wiedzą, są w trakcie rozmów z bankami w sprawie pozyskania finansowania. Od momentu jego udzielenia, jesteśmy w stanie domknąć transakcję w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy – informował w komentarzu przygotowanym pod koniec sierpnia br. Jan Mroczka, prezes firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA