PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress zwiększa nakłady inwestycyjne na 2013 r. do ponad 400 mln zł

  • Autor: Jolanta Wasiluk (PAP)
  • 21 lis 2012 23:33

Rank Progress zwiększa nakłady inwestycyjne na 2013 r. do ponad 400 mln zł

Rank Progress szacuje, że w związku z większą liczbą planowanych do realizacji inwestycji, nakłady inwestycyjne na przyszły rok przekroczą 400 mln zł wobec planowanych początkowo 380 mln zł. W związku z tym deweloper planuje emisję obligacji o wartości ok. 40-50 mln zł, która ma mieć miejsce w styczniu 2013 r. - poinformował PAP prezes Jan Mroczka. Na razie spółka nie rewiduje prognoz na przyszły rok.

REKLAMA

„Będziemy potrzebowali w przyszłym roku ponad 400 mln zł na realizację inwestycji, których budowę będziemy kontynuować lub uruchomimy w 2013 r. Środki własne i pieniądze pozyskane z planowanej emisji obligacji będą stanowiły ok. 30 proc. tej kwoty. Reszta pochodzić będzie z kredytu bankowego" - powiedział Mroczka.

„W styczniu chcemy wyemitować trzyletnie obligacje na ok. 40-50 mln zł. W 70 proc. trafią one do inwestorów indywidualnych. Oferującym będzie Noble Securities" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka nie wyklucza, iż w połowie przyszłego roku zdecyduje się na kolejną emisję obligacji. Uzależnia to od sytuacji rynkowej, liczby realizowanych projektów i potrzeb kapitałowych spółki.

W 2013 r. Rank Progress zamierza kontynuować inwestycje rozpoczęte w tym roku - w Chojnicach, Grudziądzu i Pile (ruszyły w III kwartale) oraz w Krośnie (budowa zacznie się w IV kwartale). Poza tym, w przyszłym roku deweloper chce rozpocząć inwestycje w Kielcach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą oraz Mielcu.

„Projekt w Mielcu udało nam się nabyć w bardzo krótkim czasie. Moment zakupu zbiegł się z wejściem w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Liczymy na to, że wczesną wiosną 2013 r. będziemy mieli prawomocne pozwolenie na budowę i ruszymy z jego realizacją. Jedna z części tej inwestycji - market budowlany - ma szansę być oddana do użytku jeszcze pod koniec 2013 r., natomiast cała galeria z infrastrukturą zostanie przekazana na wiosnę 2014 r." - skomentował prezes.

W przyszłym roku może ruszyć także budowa pierwszych małych centrów handlowych. Spółka jest w trakcie negocjacji zakupu gruntów w kilku lokalizacjach, o dwóch transakcjach może poinformować jeszcze w tym roku.

„Obie lokalizacje mają pozwolenia na budowę. Główne parametry zostały już przez obie strony zaakceptowane, czekamy jeszcze na informację o możliwości zmiany pozwoleń na budowę, tak by pasowały pod obiekty, które chcemy tam wykonać. Jeśli pomyślnie sfinalizujemy transakcje, wówczas wiosną 2013 r. chcemy rozpocząć te inwestycje" - powiedział Mroczka.

Dodał, że czas budowy małego centrum handlowego to około pół roku.

Docelowo Rank Progress chciałby oddawać do użytku kilka takich obiektów rocznie. Deweloper wytypował jak dotąd 81 potencjalnych lokalizacji pod mini-centra handlowe na rynkach liczących 35-50 tys. mieszkańców.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA