PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress zwiększa zysk o 143 proc. i podwyższa prognozę na 2011 rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2011 10:25

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA opublikowała wyniki za trzeci kwartał 2011 roku. Spółka osiągnęła 41,2 mln zł zysku netto, o 143 proc. więcej niż w tym samym kwartale roku ubiegłego. Narastająco, po trzech kwartałach roku bieżącego, zysk netto był wyższy o 23 proc. w odniesieniu do tego samego okresu roku 2010. Jednocześnie firma zweryfikowała tegoroczne prognozy i podwyższyła przewidywany wynik netto do 134,3 mln zł.

REKLAMA

Po trzech kwartałach bieżącego roku, narastająco, zysk netto wyniósł 95,3 mln zł, o 23 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wyniosły w trzecim kwartale 2011 roku 21,4 mln zł, co oznacza wzrost o 71 proc. w odniesieniu do tego samego kwartału roku 2010. Narastająco, po trzech kwartałach, spółka osiągnęła przychody w wysokości 54,8 mln zł, o 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Aktywa firmy, po trzech kwartałach, zwiększyły się do kwoty 931,7 mln zł i były większe o ponad 21 proc. od wartości notowanej na koniec trzech kwartałów roku ubiegłego. O 24 proc., do kwoty 430,1 mln zł, zwiększył się natomiast kapitał własny spółki w tym samym okresie.

Grupa Kapitałowa Rank Progress dokonała korekty prognozy na 2011 rok. Zysk netto został podwyższony do 134,3 mln zł. W ten sposób spółka podtrzymała prognozę zysku na wysokim poziomie.

Rank Progress dokonał korekty prognozy również na poziomie przychodów. Zmniejszenie przychodów netto ze sprzedaży do 130,8 mln zł, wobec wcześniej zakładanej kwoty 152,7 mln zł, to efekt odsunięcia w czasie sprzedaży nieruchomości w Katowicach oraz mieszkań wybudowanych w ramach inwestycji Galeria Piastów w Legnicy. Obniżenie EBIT (ze 192,2 mln zł do 167,8 mln zł) i EBITDA (ze 193,6 mln zł do 169 mln zł) wynika natomiast nie tylko z przesunięcia tych transakcji w czasie, ale również z niższych niż spodziewane zysków z przeszacowań nieruchomości w budowie do wartości godziwej.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 - 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 5 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. mkw. - w Legnicy i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu.

W latach 2007 - 2009 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajdują się centra handlowe w Miejscu Piastowym koło Krosna i w Świdnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA