PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

RE Project ruszy z budową projektów o pow. ponad 40 tys. mkw.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 gru 2011 08:59

RE Project ruszy z budową projektów o pow. ponad 40 tys. mkw.

RE Project development zapowiada, że w przyszłym roku ruszy z budową dwóch projektów komercyjnych o łącznej powierzchni przekraczającej 40 tys. mkw. Zdaniem Macieja Krenka, członka zarządu firmy, w 2012 roku dla przedsięwzięć posiadających dostateczne finansowanie oraz będących w trakcie realizacji, najważniejszą rzeczą będzie utrzymanie założeń z biznes planu co do komercjalizacji .

REKLAMA

Przypomnijmy, że spółka RE Project development pod koniec IV kw. 2012 roku chciała otworzyć centrum handlowe Ferio Pogodno w Szczecinie, ale z powodu sporu ze sprzedającym grunt pod inwestycję, termin nie zostanie dotrzymany. - Nie przewidujemy oddania do użytku żadnego projektu w nadchodzącym roku 2012 - mówi Maciej Krenek.

Firma zapowiada budowę projektów komercyjnych w Koszalinie i Warszawie. Jest również w trakcie negocjacji przejęcia dwóch kolejnych na wstępnym etapie realizacji.

Maciej Krenek zapytany o największe wyzwania stojące przed branżą deweloperską w 2012 roku wskazał utrzymanie wysokiej frekwencji potencjalnych klientów i stabilny asortyment.

Dodał jednocześnie, że aby móc realizować formaty handlowe, należy przystosować je do możliwości i potrzeb rynków w których zaistnieją. - Myślę, że nie tylko deweloperzy realizujący nowoczesne powierzchnie handlowe, ale też sieci handlowe i lokalni kupcy będą zobowiązani przystosować formę handlu - dodał.

Zaznaczył również, że utrzymanie się wysokiego kursu EUR/PLN powodować będzie zahamowanie lub wręcz spadek realnych czynszów możliwych do uzyskania z wynajmowanych powierzchni. - Dodatkowym utrudnieniem w poprawie wyników finansowych będzie wzrost bieżących kosztów eksploatacyjnych - powiedział Maciej Krenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA