PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Recyklingowa rozbiórka sklepu Ikea

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 paź 2013 13:59

Aż 90 proc. materiałów składających się na budynek sklepu Ikea w przebudowywanym właśnie Parku Handlowym Bielany zostanie ponownie wykorzystanych. Pozostałe odpady przejdą proces utylizacji. Akcja pod hasłem „Recykling na wielką skalę"promuje działania proekologiczne i prospołeczne skierowane do mieszkańców gmin Wrocław i Kobierzyce oraz odwiedzających centrum handlowe.

REKLAMA

Dawny sklep Ikea zajmuje powierzchnię ponad 16 tys. mkw. i jest funkconalnie powiązany z istniejącym budynkiem Parku Handlowego Bielany, dlatego też jego demontaż musiał zostać starannie przygotowany. Prace rozbiórkowe, zgodnie z planem zakończą się z początkiem przyszłego roku.

- Jest to skomplikowane inżynieryjnie przedsięwzięcie. Za jego przebieg odpowiada firma specjalizująca się w robotach rozbiórkowych, polegających na maksymalnym odzysku i ponownym wykorzystaniu zdemontowanych elementów, takich jak: konstrukcje stalowe, materiały termoizolacyjne, a nawet destruktu pochodzącego z fundamentów budynku - mówi Dariusz Węglicki, odpowiedzialny w Inter Ikea Centre Group Poland za projekt rozbudowy i modernizacji Parku Handlowego Bielany. - Warto tu podkreślić, że aż 90 proc. materiałów składających się na ten budynek zostanie ponownie wykorzystanych, pozostałe zaś odpady przejdą proces utylizacji. To zainspirowało nas do zorganizowania akcji pod nazwą "Recykling na wielką skalę".

W jej ramach Inter IKEA Centre Group Poland organizować będzie szereg aktywności oraz inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności. Będą to zarówno zajęcia o tematyce proekologicznej, jak i działania prospołeczne przygotowane z myślą o mieszkańcach Wrocławia i okolic. Wszytkie łączyć będzie tematyka dbałości o środowisko, recyklingu oraz upcyklingu (czyli wtórnego przetwarzania odpadów w taki sposób, by powstawały z nich użyteczne produkty mające wartość większą niż przetwarzane surowce).

Demontaż starego budynku sklepu wiąże się z koniecznością zagospodarowania różnego rodzaju odpadów. Z terenu rozbiórki zostanie wywiezione 5100 m sześciennych betonu. Do wtórnego użytku lub przetworzenia pójdzie 700 tys. ton blachy i stali oraz 16 tys. mkw. papy. 

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Jego oferta łączy asortyment wnętrzarski i modowy. Już w 2015 roku Park Handlowy Bielany przyjmie gości w nowym, jeszcze większym i nowocześniejszym obiekcie. Będzie mógł zaoferować swoim klientom około 200 sklepów znanych i lubianych marek na ponad 145 tys. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów będzie też parking z 4700 miejsc postojowych. Projekt rozbudowy i modernizacji obiektu inspirowany jest z jednej strony Wrocławiem, jego atmosferą i symbolami, ale także wartościami kojarzącymi się ze Skandynawią i skandynawskim designem.

 


 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA