PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan chce negocjować harmonogram spłaty zadłużenia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2012 13:10

Redan chce negocjować harmonogram spłaty zadłużenia

Zarząd Redanu zwrócił się do banków oraz inwestorów finansowych będącym obligatariuszami finansującym Grupę o zawieszenie do 28 lutego 2013 r. spłat kapitału przypadającego w tym terminie oraz ustalenie nowego harmonogramu spłat.

REKLAMA

Przyczyną decyzji właściciela marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowej sieci TextilMarket jest nałożenie się w pierwszym kwartale 2013 r. terminów spłaty zobowiązań wynikających z obligacji serii A oraz kredytów i limitów gwarancyjnych oraz akredytowych w bankach.

- Takie zagęszczenie terminów przy jednocześnie poniesionych przez nas stratach mogłoby spowodować, że każda z finansujących nas instytucji zaczęłaby się oglądać na drugą - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A. -Zapraszając wszystkie je razem do rozmów powodujemy, że będą tak samo traktowane zarówno w zakresie uzyskiwania zabezpieczeń jak i harmonogramów spłaty zobowiązań. To spowoduje, że cały proces będzie dla każdej z nich zrozumiały i przejrzysty, a przez to dla nas przewidywalny - dodał.

Zamiarem Spółki jest zawarcie tej umowy do Świąt Bożego Narodzenia, tak aby możliwe było na początku stycznia 2013 r. przeprowadzenie „technicznej" emisji obligacji na 3 miesiące - w celu refinansowania na czas rozmów rocznych obligacji Redan serii A, które mają termin wykupu 12 stycznia przyszłego roku.

- Sytuacja na rynku nie jest łatwa, dlatego zależy nam, aby nasi partnerzy znali jak najlepiej wpływ różnych wariantów na nasze wyniki - powiedział Kruszyński. - Dzięki temu ustalimy taki harmonogram spłaty, aby dawał on maksymalny możliwy komfort i nam i finansującym nas instytucjom - dodał. Porozumienie wdrażające w życie te zasady powinno zostać zawarte do końca lutego 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA