PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan chce poprawić wyniki pomimo kryzysu na Ukrainie

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2014 14:01

Ukraina ciąży wynikom odzieżowego Redanu. Tamtejsi klienci kupują rzadziej i za niższe kwoty. Dodatkowym problemem jest osłabienie hrywny. Na pozostałych rynkach spółka zanotowała w I kwartale wzrost sprzedaży w segmencie modowym. Przedstawiciele firmy oceniają, że wyniki grupy w tym roku, mimo zawirowań na Wschodzie, powinny być wyraźnie lepsze niż rok wcześniej.

REKLAMA

"Spodziewam się, że wyniki w obszarze dyskontowym będą w tym roku istotnie lepsze niż przed rokiem. Mamy też nadzieję, że uda nam się zamknąć rok w segmencie modowym w okolicach break even" - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes spółki Bogusz Kruszyński.

"To oznaczałoby istotną poprawę wyników całej grupy w porównaniu z 2013 r." - dodał.

W 2013 roku grupa miała 3,4 mln zł zysku netto, 4,8 mln zł zysku operacyjnego i 468,3 mln zł przychodów.

Redan opublikował we wtorek wyniki za I kwartał. Strata netto grupy wyniosła 2,6 mln zł wobec 3,4 mln zł straty rok wcześniej. Sprzedaż wzrosła o 6 proc., do 103,7 mln zł z 97,6 mln zł.

Wynik na sprzedaży segmentu modowego spadł do minus 1,8 mln zł z minus 0,7 mln zł przed rokiem, przy spadku sprzedaży o 2 proc., do 50,9 mln zł. Natomiast w obszarze dyskontowym wynik na sprzedaży wzrósł do plus 1,5 mln zł z minus 1,9 mln zł przed rokiem. Sprzedaż wzrosła o 15 proc., do 52,7 mln zł.

Kruszyński poinformował, że wyniki sektora modowego o 1,7 mln zł obniżyła Ukraina.

"Zawirowania polityczne na Wschodzie są istotnym problemem z naszego punktu widzenia. Odczuwamy spadek popytu. Klienci zmniejszyli częstotliwość transakcji, wydają mniej pieniędzy na odzież" - powiedział.

Kolejnym czynnikiem negatywnie wpływającym na wyniki jest osłabienie hrywny.

"Przychody na Ukrainie spadły w lokalnej walucie, a po przeliczeniu na złotówki jeszcze bardziej. Średni kurs hrywny spadł w pierwszym kwartale o 21 proc." - poinformował wiceprezes.

Zaznaczył jednocześnie, że sklepy spółki, mimo napiętej sytuacji politycznej, normalnie działają.

"Towar wysyłamy, on dociera na miejsce, klienci go kupują. Od strony operacyjnej biznes normalnie działa" - powiedział Kruszyński.

W kwietniu sytuacja się ustabilizowała.

"Poziomy sprzedaży w hrywnach w ostatnim miesiącu były na poziomie z kwietnia ubiegłego roku" - powiedział.

Dodał, że spółka śledzi na bieżąco sytuację w tym kraju, by elastycznie reagować na bieżące wydarzenia.

Redan zaczyna wprowadzać podwyżki cen towarów na tamtym rynku i zmniejsza dostawy, dopasowując je do popytu. Renegocjuje też koszty wynajmu. Chce również zintensyfikować sprzedaż towaru zalegającego na magazynach.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA