PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan koryguje prognozy finansowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2011 15:27

Jak informowaliśmy, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w III kwartale skonsolidowana sprzedaż Grupy Redan wzrosła o 18 proc., a wolumen marży handlowej o 20 proc. W okresie wyprzedaży wypracowane wzrosty nie pozwoliły jednak na pokrycie kosztów. Dodatkowo osłabienie złotego wobec USD spowodowało stratę na różnicach kursowych. W wyniku tego zarząd Redanu zdecydował się na korektę prognoz.

REKLAMA

W 2011 r. Grupa Redan uzyska przychody ze sprzedaży na poziomie 382 mln zł (o ok. 18 proc. wyższe niż w 2010 r.) oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 6,5 mln zł (o ok. 20 proc. wyższy niż w roku poprzednim).

Po trzech kwartałach br. sprzedaż Grupy Redan wyniosła 261,7 mln zł, a wypracowana marża handlowa 117,8 mln zł. Wartości te - w kwartale wyprzedażowym - nie pozwoliły jednak na pokrycie kosztów. Szczególnie obroty we wrześniu były niższe od zakładanych. - Na obroty w takich miesiącach jak marzec i wrzesień duży wpływ mają warunki pogodowe - zimny początek wiosny lub - tak jak w tym roku - bardzo ciepły początek jesieni - nie sprzyjają sprzedaży nowych kolekcji - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA.

Po słabym wrześniu w październiku br. nastąpiło odbicie sprzedaży. Przychody zrealizowane przez Grupę Redan w tym miesiącu były o 26 proc. wyższe od zeszłorocznych i wyniosły 40,5 mln zł, natomiast szacunkowa wartość marży handlowej powiększyła się o 25 proc. - Poprawa pogody na bardziej "prosprzedażową", czyli ochłodzenie w październiku od razu przełożyło się na dynamiczny wzrost sprzedaży - powiedział Bogusz Kruszyński. - W październiku dobrze zarobiliśmy, a przed nami jeszcze najlepszy dla sprzedaży detalicznej grudzień. To powoduje, że jestem spokojny o realizację aktualnej prognozy wyniku na ten rok - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA