PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan liczy na znaczny wzrost przychodów - wywiad

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2014 19:49

Redan liczy na znaczny wzrost przychodów - wywiad

Grupa Redan chce w tym roku istotnie poprawić wyniki. Tempo wzrostu sprzedaży powinno być wyższe niż w 2013 roku, gdy przychody wzrosły o 6,4 proc. rdr do 465,5 mln zł - poinformował w rozmowie z PAP Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

REKLAMA

"Naszym celem na ten rok jest istotna poprawa wyników. Droga do tego wiedzie poprzez utrzymanie pozytywnych tendencji rozwojowych w Textilmarket i poprawę rentowności w części modowej" - powiedział PAP Kruszyński.

Wskazał, że poprawa rezultatów finansowych będzie wynikać ze wzrostu poziomu sprzedaży w grupie i wolniejszego tempa wzrostu kosztów.

"Zakładamy, że wzrost sprzedaży w tym roku będzie wyższy niż w 2013 roku" - powiedział wiceprezes.

W jego ocenie poprawić muszą się przede wszystkim wyniki w segmencie modowym.

"W Textilmarket już w 2013 roku uzyskaliśmy dobre rezultaty. Zakładam, że w tym roku jeszcze się one poprawią. W części modowej bardzo wiele realizowanych działań, w tym zmiany założeń co do kolekcji, zmiany procesu produkcji, przyniosą efekt w postaci poprawy sprzedaży, a to spowoduje, że wyniki się znacznie poprawią" - powiedział wiceprezes.

Poinformował, że w całej grupie marża procentowa na sprzedaży może być w tym roku na podobnym poziomie rok do roku.

Po trzech kwartałach 2013 roku grupa Redan miała 330,1 mln zł przychodów, 0,38 mln zł straty operacyjnej i 0,46 mln zł straty netto. W analogicznym okresie 2012 roku sprzedaż wynosiła 305,2 mln zł, strata EBIT 15,5 mln zł, a strata netto 14,9 mln zł.

Szacunkowa wartość przychodów Grupy Redan w grudniu 2013 r. wyniosła 54,8 mln zł i była o 1 proc. niższa rdr. W całym 2013 roku sprzedaż grupy wyniosła 465,5 mln zł, co oznacza wzrost o 6,4 proc. rdr.

"2013 rok nie był łatwy, warunki pogodowe też nie rozpieszczały. Wzrosty sprzedaży zrealizowaliśmy w niewielkim stopniu zwiększając sieć sklepów. To istotny element wpływający na rentowność, bo koszty rosły wolniej niż sprzedaż czy marża. Biorąc pod uwagę warunki zewnętrzne i zmiany wprowadzane w biznesie, uważam, że wzrost sprzedaży jest dobry" - powiedział Kruszyński.

"W Textilmarket wzrost sprzedaży był wyraźny, wzrosła marża, koszty spadły w przeliczeniu na metr. Zanotowaliśmy bardzo dobry wynik, istotnie lepszy rdr. W części modowej też jest poprawa wyników rdr, ale nie jest ona satysfakcjonująca. Procentowo marża była podobna rdr, raczej lekko wzrosła w Textilmarket, ciut spadła w części modowej" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA