PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan na inwestycje w 2012 r. wyda 16 mln zł. Większość środków pójdzie na rozwój sieci

  • Autor: ISB
  • 23 lut 2012 12:07

Redan na inwestycje w 2012 r. wyda 16 mln zł. Większość środków pójdzie na rozwój sieci

Grupa Redan zamierza przeznaczyć na inwestycje 15-16 mln zł w tym roku. Większość środków posłuży zwiększeniu sieci sklepów o 65 nowych placówek oraz przebudowie już istniejących w segmencie dyskontowym. Spółka stawia także na intensywny rozwój sklepów franczyzowych na Ukrainie i w Rosji oraz platformy e-commerce.

REKLAMA

Redan zamierza otworzyć w tym roku w kraju 65 sklepów własnych pod marką Textillmarket, na co przeznaczy ok. 8 mln zł oraz 6 sklepów własnych w segmencie modowym pod marką Top Secret nakładem 2-3 mln zł.

W segmencie dyskontowym Redan otworzył w ub. roku 53 sklepy o powierzchni 11,3 tys. m.kw., co wpłynęło w dużej mierze na wzrost kosztów o 32 proc. wobec wzrostu przychodów o 16 proc. Na koniec ub. roku liczba sklepów Textillmarket sięgnęła 251.

W ocenie prezesa Bogusza Kruszyńskiego, szybki przyrost liczby sklepów jest kluczowym elementem rozwoju tego segmentu w dłuższym terminie.

"Poziom konkurencji powoduje, że nasza sprzedaż nie jest na takim poziomie, jak byśmy chcieli ją widzieć, dlatego ustaliliśmy pakiet działań, które będziemy wdrażać zarówno w obecnych, jak i nowych sklepach. Są to działania zarówno pro sprzedażowe, jak również redukujące koszty" - powiedział Kruszyński.

Redan zamierza także w tym roku przebudować 43 sklepy Textillmarket (koszt to 85 tys. zł na 1 sklep), zmodyfikować ofertę i prezentację towarów oraz zwiększyć skalę działań reklamowych. Spółka chce także zredukować 120 etaty, które są głównym czynnikiem wzrostu kosztów oraz uprościć pracę obsługi sklepów.

W segmencie modowym Redan zamierza osiągnąć wzrost sprzedaży poprzez dotarcie do nowych grup klientów, również poprzez sklep internetowy. Spółka chce także zawalczyć o rynki wschodnie i zwiększyć tam swoją obecność w formacie franczyzowym.

"Wypracowaliśmy nową koncepcję dla części modowej, gdyż wyniki tego segmentu nie są dla nas zadowalające. Koncepcja Express Yourself, którą wdrażamy, zakłada budowę wyrazistego wizerunku marki. Chcemy zwiększyć liczbę akcesoriów, wejść w segment elementów wyposażenia wnętrz, kosmetyków, win, które będą dostępne w kanale e-commerce i pozwolą zwiększyć średnią wartość paragonu" - powiedział wiceprezes Michał Kałużyński.

W 2011 r. przychody z kanału e-commerce stanowiły 7 proc. przychodów ogółem.

Liczba nowych otwarć w segmencie modowym nie będzie duża i obejmie 6 sklepów. Na koniec 2011 r. pod markami Top Secret, i Troll działało łącznie 212 sklepów.

"To, jak rozwijamy się na Ukrainie, napawa nas optymizmem - konkurencja jest mniejsza, powstaje wiele centrów handlowych. Testujemy też nowe modele współpracy franczyzowej" - powiedział Kałużyński.

Redan chce podwoić liczbę sklepów franczyzowych na Ukrainie do 40 oraz zwiększyć liczbę sklepów w Rosji z 4 na koniec 2011 r. do 20 na koniec tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA