PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan obcina metry

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 sty 2018 10:58

Redan obcina metry Fot. mat. pras.

Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec grudnia 2017 r. wyniosła 37,2 tys. mkw i była na poziomie o 11 proc. niższym niż w tym samym momencie 2016 r. Narastająco w całym 2017 r. obroty segmentu modowego wyniosły ok. 233 mln zł i były o 4 proc. niższe niż rok wcześniej.

REKLAMA

Segment modowy grupy Redan w grudniu ub.r. osiągnął 26 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 1 proc. w ujęciu r./r. Zwiększenie obrotów nastąpiło pomimo zmniejszenia powierzchni handlowej sklepów aż o 11 proc.. W powiązaniu z kontynuowanym trendem wyraźnej poprawy marży handlowej, przekłada się to na wyraźny wzrost efektywności sieci Top Secret. Obroty grupy Redan, uwzględniające również sprzedaż segmentu dyskontowego TXM, wyniosły w grudniu br. około 73 mln zł i były nieco niższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w grudniu ub.r. wyniosła ok. 26 mln zł i była o 1 proc. wyższa niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

- Grudzień był dla nas kolejnym udanym miesiącem. Pomimo zmniejszenia powierzchni sieci sklepów Top Secret uzyskaliśmy w tym okresie sprzedaż większą niż rok wcześniej. W grudniu kontynuowaliśmy jednocześnie pozytywną tendencję w zakresie wzrostu marży handlowej. Pozytywne efekty przynosi lepsze zarządzania towarem i stała praca nad poprawą atrakcyjnością oferty. To wszystko powoduje, że systematycznie zwiększamy rentowność segmentu modowego – powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan.

W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w grudniu ub.r. wyniosła ok. 47 mln zł, co oznacza spadek o 2 proc. w ujęciu r./r. Sieć TXM na koniec grudnia ub.r. składała się z 401 sklepów własnych o łącznej powierzchni 106,4 tys. mkw, która była o 6 proc. wyższa niż na koniec 2016 r. W ujęciu narastającym sprzedaż TXM w minionym roku wyniosła ok. 381 mln zł i była wyższa o ok. 1 proc. w porównaniu do sprzedaży osiągniętej w 2016 roku.

Uwzględniając oba segmenty grupa Redan w grudniu ub.r. osiągnęła ok. 73 mln zł przychodów i były one o 1 proc. niższe względem uzyskanych rok wcześniej. Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec grudnia wyniosła 143,6 tys. mkw., co oznacza wzrost o 1 proc. w ujęciu r./r. Narastająco w całym 2017 r. obroty grupy Redan wyniosły łącznie około 615 mln zł i były niższe o ok. 0,7 proc. w ujęciu r./r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA