PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan opuści giełdę? Wiśniewski ogłasza wezwanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 10:21

Redan opuści giełdę? Wiśniewski ogłasza wezwanie Radosław Wiśniewski

Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redan, wraz z rodziną i spółkami od nich zależnymi, ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po cenie 2,07 zł, będących w posiadaniu wszystkich pozostałych akcjonariuszy.  Celem jest wycofanie spółki z obrotu publicznego.

REKLAMA

Wezwanie zostało ogłoszone 10 maja br. Radosław Wiśniewski chce kupić ponad 14,2 mln akcji Redan odpowiadających prawie 40 proc. kapitału zakładowego spółki i prawie 36 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy.

Jeśli wezwanie zakończy się sukcesem, Wiśniewski przejmie 100 proc. udziałów w w spółce. Cena jednej akcji wynosi 2,07 złotego. 

Pierwszym dniem przyjmowania zapisów będzie 31 maja. Proces zakończy się 29 czerwca. Rozliczenie wezwania planowane jest na 5 lipca br.

- Przy określaniu ceny w wezwaniu uwzględniliśmy średnie kursy akcji za ostatnie 3 i 6 miesięcy i ustaliliśmy ją na wyższym z tych dwóch poziomów. Oddaje to zatem dobrze średnioterminową rynkową wartość akcji Redan ustaloną w obrocie giełdowym zleceniami inwestorów – tłumaczy Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redan .

- Wszystkie czynniki pozytywnie wpływające na wycenę Grupy Kapitałowej Redan, wynikające z rozwoju i sukcesu TXM, są cały czas głęboko zdyskontowane niepewnością związaną z wynikami segmentu fashion. Inwestorzy posiadający obecnie akcje Redan często mają je właśnie dlatego, aby pośrednio korzystać ze wzrostu wartości TXM. Notowania akcji Redan nie były jednak płynne, dlatego dzięki wezwaniu inwestorzy będą mogli sprzedać te walory, a potem zainwestować uzyskane z tego środki w nową emisję TXM i dzięki temu korzystać, już bez ryzyka związanego z segmentem fashion, z potencjału do wzrostu tej spółki. Dodatkowo dzięki wyeliminowaniu niepewności związanej z segmentem modowym, akcje sieci dyskontowej TXM textilmarket powinny być łatwiej i lepiej wycenione przez rynek kapitałowy – powiedział Radosław Wiśniewski. 

Wezwanie ogłoszone zostało i przeprowadzane będzie za pośrednictwem Domu Maklerskiego BZ WBK. Doradcą prawnym przy transakcji jest Kancelaria Prawna Dubiński, Fabrycki, Jeleński z Warszawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA