PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan pozyskał 35 mln zł na rozwój

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lis 2014 13:33

Redan pozyskał 35 mln zł na rozwój

Redan sfinalizował zapowiadaną transakcję sprzedaży nieco ponad 25 proc. akcji spółki zależnej zarządzającej sklepami dyskontowymi TXM textilmarket na rzecz funduszu 21 Concordia za cenę 35 mln zł. Oznacza to, że wartość całej tej sieci inwestor wycenił na 140 mln zł.

REKLAMA

5 listopada br. Redan poinformował o sprzedaży 25,12 proc. akcji zależnej spółki Adesso SA zarządzającej siecią sklepów dyskontowych TXM textilmarket. Pakiet za 35 mln zł kupił fundusz private equity 21 Concordia wchodzący w skład grupy 21 Partners.

- Ta transakcja ma kilka wymiarów. Z jednej strony jest ona elementem wzmocnienia finansowego Grupy Redan. W jej wyniku oraz w rezultacie refinansowania zadłużenia kredytowego pozyskamy ok. 30 mln zł dodatkowych środków przeznaczonych na rozwój, a jednocześnie uwolnimy się z ograniczeń wynikających z umowy restrukturyzacyjnej. Z drugiej strony transakcja ta pokazuje obecną wycenę rynkową całej sieci TXM textilmarket. Jeżeli jej 25 proc. jest warte - wg funduszu - 35 mln zł, to całość 140 mln zł. Przy obecnej kapitalizacji Redan na poziomie ok. 80-90 mln zł widać wyraźnie niedoszacowanie na poziomie co najmniej 50 proc. Dodatkowo, w momencie debiutu akcji Adesso na GPW pod koniec 2015 r. można racjonalnie liczyć na dalszy wzrost wartości ze względu zarówno na rosnące regularnie zyski sieci TXM textilmarket, jak również na lepsze parametry wyceny na giełdzie - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Jak dodaje: z kolejnej strony, ale co jest również bardzo ważne, nowy akcjonariusz oferuje nam profesjonalne wsparcie w dalszym zdynamizowaniu rozwoju działalności sieci TXM textilmarket. Dzięki rozpoczętej współpracy możemy korzystać z wieloletniego doświadczenia i kompetencji zdobytych przez grupę 21 w branży odzieżowej i w handlu detalicznym na rynkach zagranicznych.

Zgodnie z zawartą pod koniec sierpnia umową inwestycyjną fundusz 21 Concordia posiada także opcję zakupu dalszych 10,76 proc. akcji Adesso za cenę 15 mln zł. Oznacza to taką samą cenę za każdą akcję, jak przy zawartej dziś transakcji. Opcja ta może być wykorzystana do początku maja 2015 r. Redan oraz 21 Concordia uzgodniły, że do końca 2015 r. akcje Adesso powinny zadebiutować na giełdzie w Warszawie.

Adesso notuje w bieżącym roku bardzo dobre wyniki. Obroty uzyskane w ciągu pierwszych 9 miesięcy są o 14 proc. wyższe niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Jednocześnie powierzchnia sklepów TXM textilmarket zwiększyła się w tym czasie o 5 proc., co wskazuje na wyższe poziomy sprzedaży uzyskiwane w tych samych sklepach. Znajduje to potwierdzenie w wynikach. Zysk brutto segmentu dyskontowego Grupy Redan za pierwszą połowę bieżącego roku (ostatnie opublikowane wyniki) potroił się w ujęciu rok do roku i przekroczył 6,5 mln zł. A ze względu na sezonowość w branży handlu detalicznego druga połowa roku jest zawsze bezwzględnie lepsza.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA