PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan uplasował obligacje. Będzie rozszerzał sieć sprzedaży

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sie 2012 11:21

Redan uplasował obligacje. Będzie rozszerzał sieć sprzedaży

Zarząd Grupy Kapitałowej Redan dokonał przydział 8 501 niezabezpieczonych obligacji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 tys. złotych i łącznej wartości 8,5 mln złotych.

REKLAMA

Pieniądze z emisji obligacje zostaną wykorzystane do rozwijania sieci sprzedaży oraz do prowadzenia innych inwestycji.

- Emisja obligacji serii C jest kolejnym działaniem wynikającym z realizacji przyjętej na początku roku strategii GK Redan. Dzięki niej Grupa pozyskała środki na dalszy rozwój, m.in. inwestycję w sieć sprzedaży - modernizację placówek i nowe sklepy, finansowanie zwiększanych zapasów towarów oraz inwestycje infrastrukturalne, głównie w zakresie IT. Dzięki emisji obligacji i dywersyfikacji źródeł finansowania Grupa Redan ma zapewnioną stabilność finansową w dobie zmian zachodzących w trakcie wdrażania nowej strategii - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA

Oferta została zrealizowana w trybie oferty prywatnej i stanowi kontynuację strategii finansowania Grupy przyjętej na początku roku. Termin wykupu obligacji przypada za 2 lata na dzień 23 sierpnia 2014 r. Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst w ramach prowadzonego alternatywnego systemu obrotu w terminie określonym w warunkach emisji.

Redan SA jest operatorem marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów TextilMarket. Sprzedaż jest prowadzona w 4 sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 490 sklepów.

Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA