PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan wychodzi z tarapatów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sie 2013 14:14

Redan wychodzi z tarapatów?

Grupa Kapitałowa Redan opublikowała skonsolidowane wyniki za pierwsze półrocze br. Okres ten zakończył się na lekkim plusie, poprawiając całkowity wynik r/r o aż 10,3 mln zł. Poprawa wyników jest osiągana zarówno w segmencie modowym, jak i dyskontowym. Zarząd Redanu oczekuje dalszej poprawy wyników w drugiej połowie roku.

REKLAMA

- Prowadzone przez nas działania restrukturyzacyjne przynoszą spodziewane efekty. Po pierwszych sześciu miesiącach br. osiągnęliśmy próg rentowności, poprawiając ubiegłoroczny wynik aż o 10,3 mln zł. Zakładamy, że w drugiej połowie roku osiągniemy dalszą poprawę wyników w obydwu segmentach naszej działalności - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A. - Stabilizację finansową daje nam także zawarcie pod koniec lipca z bankami i obligatariuszami umowy restrukturyzującej ustalającej harmonogram spłaty naszych kredytów i obligacji w ratach do końca 2018 r. - dodaje.

Grupa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz w sieci dyskontowej TextilMarket w I półroczu br. uzyskała 210,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 7,9% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku koszty sprzedaży i ogólnego zarządu obniżyły się r./r. o 3,2%. W efekcie na poziomie wyniku na sprzedaży Grupa osiągnęła zysk w wysokości nieco ponad 2,6 mln zł, względem ponad 5,5 mln zł straty rok wcześniej.

Znaczna poprawa została osiągnięta także na pozostałych pozycjach rachunku wyników. Zysk operacyjny w I półroczu 2013 r. wyniósł - 0,7 mln zł, ale był to wynik aż o 8,2 mln zł lepszy niż w tym samy okresie poprzedniego roku. Na poziomie wyniku netto Grupa poniosła niewielką stratę
w wysokości 0,7 mln zł, w porównaniu do 9 mln zł straty w I półroczu 2012 r. Całkowity wynik, uwzględniający także zmiany kursów walutowych przy rozliczeniach wewnątrz Grupy wzrósł natomiast do 0,7 mln zł na plusie względem 9,6 mln zł straty w minionym roku.

- Czynnikiem, który miał kluczowy wpływ na poprawę wyników Grupy zarówno w części modowej jak i dyskontowej, jest konsekwentne realizowanie strategii optymalizacji prowadzonej działalności." - podkreślił Bogusz Kruszyński.

Wynik sieci TextilMarket, na poziomie zysku przed opodatkowaniem, był o 3,7 mln zł lepszy niż w roku ubiegłym i wyniósł 2,4 mln zł. Obroty w tym okresie wzrosły o 4,1% do 106,1 mln zł. Marża brutto poprawiła się o 6,5% do 42,9 mln zł, podczas gdy koszty sprzedaży i ogólnego zarządu spadły o 1,1% do 39,3 mln zł. Na poprawę wyników bardzo pozytywny wpływ miało przede wszystkim znaczące uatrakcyjnienie oferty w sklepach, również poprzez wcześniejszą wyprzedaż towarów nierotujących. Usprawnione zostały działania wspierające sprzedaż i nadzór nad sklepami. Do tego nałożyły się oszczędności wynikające z renegocjacji stawek czynszowych, zmniejszenia liczby pracowników w sklepach i optymalizacji kosztów centrali.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA