PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan wychodzi z tarapatów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sie 2013 14:14

Redan wychodzi z tarapatów?

Grupa Kapitałowa Redan opublikowała skonsolidowane wyniki za pierwsze półrocze br. Okres ten zakończył się na lekkim plusie, poprawiając całkowity wynik r/r o aż 10,3 mln zł. Poprawa wyników jest osiągana zarówno w segmencie modowym, jak i dyskontowym. Zarząd Redanu oczekuje dalszej poprawy wyników w drugiej połowie roku.

REKLAMA

- Prowadzone przez nas działania restrukturyzacyjne przynoszą spodziewane efekty. Po pierwszych sześciu miesiącach br. osiągnęliśmy próg rentowności, poprawiając ubiegłoroczny wynik aż o 10,3 mln zł. Zakładamy, że w drugiej połowie roku osiągniemy dalszą poprawę wyników w obydwu segmentach naszej działalności - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A. - Stabilizację finansową daje nam także zawarcie pod koniec lipca z bankami i obligatariuszami umowy restrukturyzującej ustalającej harmonogram spłaty naszych kredytów i obligacji w ratach do końca 2018 r. - dodaje.

Grupa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz w sieci dyskontowej TextilMarket w I półroczu br. uzyskała 210,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 7,9% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku koszty sprzedaży i ogólnego zarządu obniżyły się r./r. o 3,2%. W efekcie na poziomie wyniku na sprzedaży Grupa osiągnęła zysk w wysokości nieco ponad 2,6 mln zł, względem ponad 5,5 mln zł straty rok wcześniej.

Znaczna poprawa została osiągnięta także na pozostałych pozycjach rachunku wyników. Zysk operacyjny w I półroczu 2013 r. wyniósł - 0,7 mln zł, ale był to wynik aż o 8,2 mln zł lepszy niż w tym samy okresie poprzedniego roku. Na poziomie wyniku netto Grupa poniosła niewielką stratę
w wysokości 0,7 mln zł, w porównaniu do 9 mln zł straty w I półroczu 2012 r. Całkowity wynik, uwzględniający także zmiany kursów walutowych przy rozliczeniach wewnątrz Grupy wzrósł natomiast do 0,7 mln zł na plusie względem 9,6 mln zł straty w minionym roku.

- Czynnikiem, który miał kluczowy wpływ na poprawę wyników Grupy zarówno w części modowej jak i dyskontowej, jest konsekwentne realizowanie strategii optymalizacji prowadzonej działalności." - podkreślił Bogusz Kruszyński.

Wynik sieci TextilMarket, na poziomie zysku przed opodatkowaniem, był o 3,7 mln zł lepszy niż w roku ubiegłym i wyniósł 2,4 mln zł. Obroty w tym okresie wzrosły o 4,1% do 106,1 mln zł. Marża brutto poprawiła się o 6,5% do 42,9 mln zł, podczas gdy koszty sprzedaży i ogólnego zarządu spadły o 1,1% do 39,3 mln zł. Na poprawę wyników bardzo pozytywny wpływ miało przede wszystkim znaczące uatrakcyjnienie oferty w sklepach, również poprzez wcześniejszą wyprzedaż towarów nierotujących. Usprawnione zostały działania wspierające sprzedaż i nadzór nad sklepami. Do tego nałożyły się oszczędności wynikające z renegocjacji stawek czynszowych, zmniejszenia liczby pracowników w sklepach i optymalizacji kosztów centrali.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA