PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan zainwestuje 30 mln złotych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lis 2014 14:40

Redan zainwestuje 30 mln złotych

Grupa Kapitałowa Redan opublikowała skonsolidowane wyniki za trzy kwartały br. Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2014 roku Grupa osiągnęła 352,4 mln zł obrotów, czyli o 6,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Wynik na sprzedaży w ujęciu r./r. był o 4,9 mln zł wyższy niż w roku ubiegłym. Grupa finalizuje rozmowy, dzięki którym wraz z transakcją sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji Adesso będzie mogła przeznaczyć ponad 30 mln zł na rozwój działalności.

REKLAMA

- Po dziewięciu miesiącach nastąpił wyraźny wzrost zysków z prowadzonej przez Grupę Redan działalności biznesowej. Wynik na sprzedaży był o prawie 5 mln zł wyższy niż w ubiegłym roku. Pogorszenie rezultatów na poziomie wyniku netto jest spowodowane wyższymi ujemnymi różnicami kursowymi oraz wyższym podatkiem dochodowym wynikającym ze zmian formy prawnej podmiotu z Grupy Redan - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Grupa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej TXM przez pierwsze dziewięć miesięcy tego roku miała 352,4 mln zł obrotów, czyli 6,7% więcej niż rok wcześniej. Marża handlowa brutto wzrosła o 6,7% do 148,0 mln zł. Z kolei koszty sprzedaży i ogólnego zarządu przez trzy kwartały 2014 r. zwiększyły się r./r. tylko o 3,2% do 139,6 mln zł. Zapewniło to osiągnięcie w pierwszych dziewięciu miesiącach br. 8,5 mln zł zysku na sprzedaży, w porównaniu do 3,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Strata netto Grupy Kapitałowej wyniosła 2,1 mln zł i uległa pogorszeniu w porównaniu do 0,4 mln zł straty po trzech kwartałach 2013 r.

Obroty segmentu fashion od stycznia do września br. spadły r./r. o 0,6% do 161,6 mln zł. W tym sprzedaż na rynku krajowym zwiększyła się o 10,8% do 124,0 mln zł. Z kolei sprzedaż zagraniczna zmniejszyła się o 28,4% do 35,7 mln zł, czego powodem była głównie dewaluacja hrywny i rubla. Marża handlowa brutto w części modowej spadła o 3,9% do 68,3 mln zł. Pozytywnym efektem było obniżenie kosztów sprzedaży i zarządu o 1,9% do 72,8 mln zł. Na poziomie wyniku na sprzedaży, w segmencie modowym zanotowano 4,4 mln zł straty, w porównaniu do 3,1 mln zł na minusie w poprzednim roku.

- Wprowadzane zmiany w produkcie i w kolekcji oraz wdrażanie nowego konceptu sklepów Top Secret przynosi widoczne efekty w postaci zysków realizowanych w Polsce. Efektów tych zmian nie widać na rynkach zagranicznych, gdyż są one obciążone negatywnymi skutkami sytuacji w Rosji i na Ukrainie, w tym szczególnie osłabienia rubla i hrywny w stosunku do dolara. Oczekujemy, że wyniki uzyskiwane w Polsce będą dalej rosły, a po ustabilizowaniu się sytuacji na Wschodzie, tam również powrócimy do generowania zysków - podkreślił Bogusz Kruszyński.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA