PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan zamknął w tym roku 21 sklepów. To nie koniec optymalizacji sieci

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2013 09:17

Grupa Redan kończy już program zaciskania pasa, realizowany w związku z ubiegłorocznymi bardzo słabymi wynikami. W 2012 r. straty firmy wyniosły 27 mln zł. W Polsce od początku roku zamkniętych zostało 21 sklepów własnych z segmentu modowego. Jak mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki, w najbliższych miesiącach zamknięte zostaną jeszcze 2-4 nierentowne placówki z części modowej.

REKLAMA

W ciągu trzech kwartałów tego roku tego roku obroty Redanu w segmencie modowym  wyniosły 162,5 mln zł, z czego nieco ponad 20 mln zł zapewniła Redanowi sprzedaż on-line. - Stanowi to 15 proc. wszystkich kanałów sprzedażowych firmy. Tempo wzrostu w tym sektorze wyniosło od początku roku 47 proc. i było znacznie większe niż we wszystkich pozostałych razem wziętych - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki.  

Redan skupi się teraz na rozwoju segmentu dyskontowego poprzez otwarcia nowych sklepów sieci Textilmarket. Do końca tego roku planowanych jest 8 otwarć, a w przyszłym ma powstać jeszcze ok. 20 nowych sklepów TextilMarket. Spółka jednocześnie chce rozwijać segment fashion w Polsce i zagranicą poprzez franczyzę oraz sprzedaż on-line.

Obecnie Redan posiada łącznie 597 sklepów, z tego: 281 placówek liczy sieć TextilMarket. Pozostałe 316 salonów tworzy sieć modowa składająca się z (31 sklepów własnych w Polsce i 11 na Ukrainie), 191 franczyzowych (138 w kraju, 25 w Rosji i 27 na Ukrainie), a takze 84 kornery. Jak powiedział Bogusz Kruszyński,  w przyszłym roku zwiększy się sprzedaż on-line głównie na Ukrainie i w Rosji. Firma jest też obecna na Białorusi. Przygląda się też nowym rynkom, m.in. Rumunii.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA