PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan zamknął w tym roku 21 sklepów. To nie koniec optymalizacji sieci

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2013 09:17

Grupa Redan kończy już program zaciskania pasa, realizowany w związku z ubiegłorocznymi bardzo słabymi wynikami. W 2012 r. straty firmy wyniosły 27 mln zł. W Polsce od początku roku zamkniętych zostało 21 sklepów własnych z segmentu modowego. Jak mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki, w najbliższych miesiącach zamknięte zostaną jeszcze 2-4 nierentowne placówki z części modowej.

REKLAMA

W ciągu trzech kwartałów tego roku tego roku obroty Redanu w segmencie modowym  wyniosły 162,5 mln zł, z czego nieco ponad 20 mln zł zapewniła Redanowi sprzedaż on-line. - Stanowi to 15 proc. wszystkich kanałów sprzedażowych firmy. Tempo wzrostu w tym sektorze wyniosło od początku roku 47 proc. i było znacznie większe niż we wszystkich pozostałych razem wziętych - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki.  

Redan skupi się teraz na rozwoju segmentu dyskontowego poprzez otwarcia nowych sklepów sieci Textilmarket. Do końca tego roku planowanych jest 8 otwarć, a w przyszłym ma powstać jeszcze ok. 20 nowych sklepów TextilMarket. Spółka jednocześnie chce rozwijać segment fashion w Polsce i zagranicą poprzez franczyzę oraz sprzedaż on-line.

Obecnie Redan posiada łącznie 597 sklepów, z tego: 281 placówek liczy sieć TextilMarket. Pozostałe 316 salonów tworzy sieć modowa składająca się z (31 sklepów własnych w Polsce i 11 na Ukrainie), 191 franczyzowych (138 w kraju, 25 w Rosji i 27 na Ukrainie), a takze 84 kornery. Jak powiedział Bogusz Kruszyński,  w przyszłym roku zwiększy się sprzedaż on-line głównie na Ukrainie i w Rosji. Firma jest też obecna na Białorusi. Przygląda się też nowym rynkom, m.in. Rumunii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA