PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan znacząco zwiększył obroty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lip 2015 09:53

Redan znacząco zwiększył obroty Bogusz Kruszyński

O 22 proc. do 44,5 mln zł wzrosły w czerwcu obroty Grupy Redan w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Firma ustabilizowała również wyniki na Ukrainie.

REKLAMA

- Czerwiec był kolejnym udanym miesiącem pod względem sprzedaży. Osiągnęliśmy znaczący wzrost obrotów zarówno w sieci dyskontowej TXM textilmarket oraz sieci modowej Top Secret w kraju. Jednocześnie obserwowaliśmy stabilizację sprzedaży realizowanej na rynku ukraińskim - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Cała Grupa Redan w czerwcu 2015 r. osiągnęła łącznie 44,5 mln zł przychodów, czyli o 22 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Narastająco w I półroczu br. obroty wyniosły 254 mln zł i były wyższe o 13 proc. w ujęciu r./r. Powierzchnia całej sieci handlowej grupy na koniec czerwca wyniosła 111,2 tys. mkw., co oznacza wzrost o 8 proc. w odniesieniu do czerwca 2014 r.

Sieć dyskontów odzieżowych TXM textilmarket w czerwcu br. wypracowała 26 mln zł obrotów, czyli o 26 proc. więcej niż przed rokiem.

- Segment dyskontowy rozwija się prawidłowo. Cały czas osiągamy wysokie dynamiki sprzedaży. Potwierdza to, że utrzymujemy dotychczasowych klientów i dzięki prowadzonym działaniom zyskujemy nowych – dodał Bogusz Kruszyński.

Od stycznia do czerwca br. przychody TXM w ujęciu r./r. poprawiły się o 16 proc. i wyniosły 141 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 324 sklepy własne o łącznej powierzchni 69,7 tys. mkw. i była o 9 proc. większa niż na koniec czerwca 2014 r.

Z kolei sprzedaż prowadzona w ramach krajowej sieci fashion wzrosła w czerwcu br. o 26 proc. w ujęciu r./r. do 16,5 mln zł. Przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 2 mln zł i zmniejszyły się o 27 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w czerwcu 2015 r. wyniosła 18,5 mln zł i była wyższa o 17 proc. od osiągniętej w czerwcu 2014 r.

- W tym roku czerwiec był typowo wyprzedażowym miesiącem. Jesteśmy zadowoleni z poziomu osiągniętych obrotów. Ze względu na intensyfikację działań wspierających sprzedaż marża handlowa rosła jednak wolniej od przychodów – stwierdził wiceprezes zarządu Redan SA.

W ujęciu narastającym od początku roku krajowa sprzedaż sektora modowego wyniosła 99 mln zł i była o 25 proc. większa niż rok wcześniej. Z kolei przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 14 mln zł i zmniejszyły się o 39 proc. rok do roku. Łącznie wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w I półroczu 2015 r. wyniosła 113 mln zł i była wyższa o 10 proc. od osiągniętej w tym samym okresie poprzedniego roku.

Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash w Polsce na koniec czerwca 2015 r. miały łączną powierzchnię 34,9 tys. mkw., czyli o 16 proc. więcej niż w czerwcu 2014 r., zaś na rynkach zagranicznych 6,6 tys. mkw., czyli o 30 proc. mniej niż rok temu. Łącznie powierzchnia punktów handlowych części modowej wyniosła 41,5 tys. mkw. i była o 5 proc. wyższa niż w czerwcu 2014 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA