PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan zyskuje dzięki dyskontom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 sty 2015 08:55

W grudniu 2014 roku firma Redan osiągnęła przychody na poziomie 60,6 mln złotych. To o 11,1 proc. więcej niż przed rokiem. Jednocześnie w ujęciu całego roku sprzedaż firmy wzrosła o 7,3 proc. do poziomu 503,8 mln złotych.

REKLAMA

W tym momencie Grupa Redan posiada łączną powierzchnię sprzedażową 107,8 tys. mkw. To o 8,1 proc. więcej niż w grudniu 2013 roku.

Duże wzrosty w grudniu zanotował segment dyskontowy. Jego sprzedaż wyniosła 35,1 mln złotych (275,1 mln w ciągu całego roku), czyli o 24,4 proc. więcej niż przed rokiem (i o 15,2 proc. więcej niż w całym 2013 roku). Textilmarket posiada 309 sklepów własnych o łącznej powierzchni 66 tys. mkw.

W grudniu firma zantowała spadki sprzedaży w segmencie modowym. Łączna sprzedaż wyniosła 25,2 mln złotych, czyli o 2,8 proc. mniej niż przed rokiem. Przyczyną są trudności na rynkach zagranicznych, gdzie sprzedaż spadła o 53 proc. (w Polsce nastąpił wzrost o 11,8 proc.).

W ujęciu całorocznym, segment modowy zanotował spadek sprzedaży o 1 proc. W Polsce odnotowano wzrost o 11,8 proc. Na rynkach zagranicznych spadek sięgał aż 33 proc.

- Sprzedaż na rynku polskim to sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji w Polsce, sprzedaż zagraniczna to sprzedaż na rynku ukraińskim oraz rosyjskim we wszystkich kanałach dystrybucji oraz sprzedaż exportowa z Polski - poinformowano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA