PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe obroty Komputronika w mijającym roku obrotowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 cze 2013 12:46

Rekordowe obroty Komputronika w mijającym roku obrotowym

Grupa Komputronik wypracowała w roku obrotowym 2012/2013 (czyli w okresie 1.04.2012 - 31.03.2013) przychody w wysokości ponad 1,24 mld zł, czyli wyższe o 21,8 proc. od osiągniętych rok wcześniej i najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Zysk operacyjny grupy przekroczył w tym okresie poziom 8,8 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 2,5 mln zł. Spółka konsolidująca Grupę - czyli Komputronik SA wypracowała 4,5 mln PLN zysku netto.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Komputronik zrealizowała prognozy finansowe opublikowane na rok obrotowy 2012/2013. Stopień realizacji prognozy finansowej na poziomie przychodów, jak i zysku netto wyniósł 109,2 proc., natomiast wyniku EBITDA: 104 proc.

W 2012 roku spółka kontynuowała strategię wzmacniania oraz optymalizacji sieci sprzedaży. Salony usytuowane w mniej atrakcyjnych lokalizacjach (w małych lub starszych centrach handlowych, przy ulicach o niższej atrakcyjności handlowej) zostały zredukowane, zmienił się ich model zarządzania na agencyjny, bądź zostały przeniesione do nowych lokalizacji. Komputronik aktywnie rozwija także współpracę partnerską w ramach sieci Komputronik - powstają nowe salony franczyzowe i agencyjne.

Pod koniec kwietnia 2013 roku Komputronik otworzył w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie pierwszy w Polsce salon Komputronik Megastore - wielofunkcyjne centrum nowoczesnej technologii. Otwarcie kolejnego Komputronik Megastore, w Poznaniu, może nastąpić jeszcze w tym roku.

Komputronik podpisał w czerwcu tego roku z Terg S.A., właścicielem elektromarketów Media Expert oraz operatorem sklepu internetowego, umowę o ścisłej współpracy handlowej, tym samym tworząc największą w Polsce grupę sprzedawców elektroniki.

- Duży wpływ na wyniki finansowe Komputronik SA, wypracowane w omawianym okresie sprawozdawczym miało wprowadzenie pod koniec października ubiegłego roku agresywnej polityki cenowej, która głównie polegała na zróżnicowaniu cen w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. Przyczyniło się to do przejściowego obniżenia rentowności w okresie listopad - grudzień 2012 r. (w porównaniu z rokiem 2011), jednak zaowocowała intensywnym wzrostem sprzedaży w kanale e-commerce i pozytywnym odbiorem przez klientów. W pierwszym kwartale po wprowadzeniu nowej polityki cenowej, poprawił się wynik netto Spółki (skorygowany o zdarzenia jednorazowe) wyniósł 1,0 mln PLN (analogiczny kwartał poprzedniego roku zamknął się stratą -2,8 mln PLN) - skomentował Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

- Kontynuujemy nasze działania i pomimo tego, że działamy na niełatwym rynku, w kolejnym roku spodziewamy się istotnego wzrostu sprzedaży i zdecydowaną poprawę wyników finansowych - dodał Wojciech Buczkowski.


 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA