PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe obroty Komputronika w mijającym roku obrotowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 cze 2013 12:46

Rekordowe obroty Komputronika w mijającym roku obrotowym

Grupa Komputronik wypracowała w roku obrotowym 2012/2013 (czyli w okresie 1.04.2012 - 31.03.2013) przychody w wysokości ponad 1,24 mld zł, czyli wyższe o 21,8 proc. od osiągniętych rok wcześniej i najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Zysk operacyjny grupy przekroczył w tym okresie poziom 8,8 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 2,5 mln zł. Spółka konsolidująca Grupę - czyli Komputronik SA wypracowała 4,5 mln PLN zysku netto.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Komputronik zrealizowała prognozy finansowe opublikowane na rok obrotowy 2012/2013. Stopień realizacji prognozy finansowej na poziomie przychodów, jak i zysku netto wyniósł 109,2 proc., natomiast wyniku EBITDA: 104 proc.

W 2012 roku spółka kontynuowała strategię wzmacniania oraz optymalizacji sieci sprzedaży. Salony usytuowane w mniej atrakcyjnych lokalizacjach (w małych lub starszych centrach handlowych, przy ulicach o niższej atrakcyjności handlowej) zostały zredukowane, zmienił się ich model zarządzania na agencyjny, bądź zostały przeniesione do nowych lokalizacji. Komputronik aktywnie rozwija także współpracę partnerską w ramach sieci Komputronik - powstają nowe salony franczyzowe i agencyjne.

Pod koniec kwietnia 2013 roku Komputronik otworzył w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie pierwszy w Polsce salon Komputronik Megastore - wielofunkcyjne centrum nowoczesnej technologii. Otwarcie kolejnego Komputronik Megastore, w Poznaniu, może nastąpić jeszcze w tym roku.

Komputronik podpisał w czerwcu tego roku z Terg S.A., właścicielem elektromarketów Media Expert oraz operatorem sklepu internetowego, umowę o ścisłej współpracy handlowej, tym samym tworząc największą w Polsce grupę sprzedawców elektroniki.

- Duży wpływ na wyniki finansowe Komputronik SA, wypracowane w omawianym okresie sprawozdawczym miało wprowadzenie pod koniec października ubiegłego roku agresywnej polityki cenowej, która głównie polegała na zróżnicowaniu cen w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. Przyczyniło się to do przejściowego obniżenia rentowności w okresie listopad - grudzień 2012 r. (w porównaniu z rokiem 2011), jednak zaowocowała intensywnym wzrostem sprzedaży w kanale e-commerce i pozytywnym odbiorem przez klientów. W pierwszym kwartale po wprowadzeniu nowej polityki cenowej, poprawił się wynik netto Spółki (skorygowany o zdarzenia jednorazowe) wyniósł 1,0 mln PLN (analogiczny kwartał poprzedniego roku zamknął się stratą -2,8 mln PLN) - skomentował Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

- Kontynuujemy nasze działania i pomimo tego, że działamy na niełatwym rynku, w kolejnym roku spodziewamy się istotnego wzrostu sprzedaży i zdecydowaną poprawę wyników finansowych - dodał Wojciech Buczkowski.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA