PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe transakcje na rynku centrów outletowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 gru 2016 11:08

Rekordowe transakcje na rynku centrów outletowych Paweł Partyka, Associate, Dział Rynków Kapitałowych w firmie Cushman & Wakefield

Z perspektywy inwestorów i sieci handlowych sektor centrów wyprzedażowych w Europie wkroczył w fazę dojrzałą - wynika z najnowszych danych Cushman & Wakefield. Świadczą o tym dwie transakcje sprzedaży zawarte jednocześnie przez fundusz IRUS European Retail Property Fund.

REKLAMA

Przedmiotem sprzedaży było 10 centrów za kwotę 1,28 mld euro. Była to także największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości handlowych w 2016 roku.

Właścicielem i zarządcą funduszu IRUS, jednego z największych paneuropejskich funduszy inwestycyjnych reprezentujących kapitał prywatny na rynku nieruchomości i posiadającego łącznie 11 centrów wyprzedażowych, jest Grupa Neinver.

W jednej z transakcji firma Cushman & Wakefield doradzała TH Real Estate przy zakupie sześciu centrów outletowych w Hiszpanii, Polsce i we Włoszech za ponad 700 mln euro w imieniu spółki joint venture utworzonej przez NEINVER oraz TIAA.

Z kolei spółka VIA Outlets (ustanowiona przez Hammerson, APG, Meyer Bergman i Value Retail) dokonała zakupu czterech centrów outletowych na terenie Europy zlokalizowanych w pobliżu dużych miast w Niemczech, Portugalii, Hiszpanii i Polsce. Łączna wartość brutto przejmowanych aktywów wyniosła 587 mln euro (502 mln funtów).

Według danych firmy Cushman & Wakefield była to nie tylko jedna z największych transakcji we wszystkich sektorach nieruchomości bieżącego roku, lecz także w ciągu jednego dnia przekroczyła pod względem wartości łączny wolumen transakcji inwestycyjnych w segmencie centrów outletowych za cały 2015 r. Transakcje zostały uzgodnione w warunkach bezprecedensowego popytu wśród inwestorów na tego typu obiekty handlowe, które w ostatnich latach odnotowują fenomenalne wyniki.

- Rynek centrów wyprzedażowych w Polsce podąża za trendami obserwowanymi w całej Europie zarówno pod względem coraz lepszych wyników, jak i kompresji stóp kapitalizacji. Obiekty prowadzone przez profesjonalnych operatorów stały się atrakcyjnym produktem inwestycyjnym i cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, w tym reprezentujących kapitał core. Sklepy znanych projektantów w centrach wyprzedażowych oferują marki premium, które w tradycyjnych centrach handlowych byłyby poza zasięgiem wielu Polaków. Przyszłość tego sektora napawa optymizmem zważywszy na rosnącą siłę nabywczą konsumentów i wchodzenie na polski rynek centrów outletowych kolejnych marek z segmentu premium – mówi Paweł Partyka, Associate, Dział Rynków Kapitałowych w firmie Cushman & Wakefield.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA