PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowy wynik e-commerce w Wielkiej Brytanii

  • www.portalspozywczy.pl
  • 09 maj 2014 18:01

W pierwszym kwartale 2014 roku - w porównaniu do ostatnich danych z raportu IMRG Capgemini o e-sprzedaży detalicznej - brytyjski sektor e-commerce odnotował najlepsze kwartalne wyniki od 2011 roku. Osiągnął łączną wartość na poziomie 23,1 miliarda funtów.

REKLAMA

Wzrost ten był napędzany wielkością wydatków online, raczej niż zwiększeniem liczby osób robiących zakupy w sieci. Średnia wartość koszyka (z wyłączeniem podróży) osiągnęła poziom 86 funtów w marcu, co jest najwyższym wynikiem od września ubiegłego roku (w lutym 2014 roku i marcu 2013 roku odnotowano średnio 77 funtów).

- Wielka Brytania od kilku już lat znajduje się w czołówce światowych liderów pod względem wartości sprzedaży handlu internetowego. Nie dziwią nas więc statystyki, wskazujące, że brytyjski e-commerce odnotował kolejny spektakularny wyniki. Co więcej - jesteśmy przekonani, że na Wyspach sektor ten najlepszy okres ma dopiero przed sobą. Grupa Integer.pl już dawno dostrzegła perspektywy stojące przed brytyjskim e-commerce - w Wielkiej Brytanii mamy już ponad 800 maszyn. W planach mamy kolejne kluczowe partnerstwa z na brytyjskim rynku, a obecnie przyspieszamy ekspansję, by jak najszybciej zaoferować szybkie, wygodne, transgraniczne dostawy - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.

Sprzedaż za pośrednictwem urządzeń mobilnych nieprzerwanie rośnie w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę dane z marca 2014 roku, m-commerce z roku na rok wzrasta średnio o 53% (65% wyłączając podróże). Współczynnik konwersji, czyli stosunek sprzedaży do wizyt w sklepie internetowym, także wykazuje tendencję wzrostową.

Średnia wielkość tego wskaźnika w marcu 2014 wyniosła 4,2%, co daje najlepszy wynik od 5 lat.

- Wzrost odnotowany w I kwartale 2014 roku jest najwyższy w porównaniu z tym samym okresem w latach 2009-2012. Poziom sprzedaży zwiększył się o 17% rok do roku. Po wyjątkowo deszczowej pogodzie w lutym wydaje się, że miłośnicy ogrodnictwa byli bardziej aktywni w słonecznym marcu, kiedy to sprzedaż w tej kategorii wzrosła o 100% - mówi Tina Spooner z IMRG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA