PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowy wzrost zysku brutto Sfinksa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2012 14:34

Rekordowy wzrost zysku brutto Sfinksa

W I półroczu 2012 r. grupa Sfinks Polska osiągnęłą przychody ze sprzedaży w wysokości 83,6 mln zł. Rekordowy dla firmy jest zysk brutto ze sprzedaży, który w porównaniu do I półrocza ubiegłego roku wzrósł o 100 proc.

REKLAMA

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w I połowie br. 7,3 mln złotych. Przed rokiem było to 3,6 mln złotych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży są niewiele wyższe niż przed rokiem - z 83,5 do 83,6 mln złotych. Dynamika sprzedaży grupy w Polsce wyniosła 1,7 proc.

- Patrząc na wyniki finansowe samych sieci wyraźnie widać pozytywne trendy i systematycznie rosnącą efektywność. Tylko w tym półroczu zysk brutto na sprzedaży grupy wzrósł o ponad 100 proc. Biznes restauracyjny, czyli nasz fundament, ma się więc coraz lepiej. Niestety dobre wyniki sieci są tłumione przez obciążenia wynikające z obsługi kredytów bankowych zaciągniętych przed laty. Dlatego też będziemy dążyli do tego, by rozwiązać problem zadłużenia w sposób definitywny i mamy nadzieję, że uda się znaleźć płaszczyznę porozumienia z bankami. Tym bardziej, że korzyści z dalszej poprawy sytuacji i rozwoju grupy są w interesie wszystkich stron - mówi prezes Sfinksa, Sylwester Cacek.

W I półroczu br. Sfinks odnotował stratę netto wynoszącą 8,2 mln zł wobec straty 8,1 mln zł rok wcześniej. Wynik netto I połowy 2012 r. został obciążony w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego m.in. zwiększonymi kosztami kampanii marketingowych i rebrandingu Chłopskiego Jadła - działaniami, których pozytywny wpływ na sprzedaż powinien być widoczny w II półroczu 2012.

Sieć Chłopskie Jadło w I półroczu 2012 r. zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 2,4 proc. w stosunku do I połowy 2011 r. Wzrost sprzedaży w grupie tych samych lokali wyniósł 8,1 proc.

Plany rozwoju sieci Sfinks Polska na ten rok zakładają otwarcie 15 nowych lokali. Jak dotąd w 2012 r. do sieci dołączyło 7 nowo otwartych restauracji Sphinx. Aktualnie w fazie realizacji inwestycji znajdują się 3 kolejne lokale.
Wszystkie nowo uruchomione restauracje prowadzone są w systemie franczyzowym i w przyszłości kolejne otwarcia również mają bazować głównie na franczyzie.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining), 8 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 7 restauracjami Wook (segment casual dining).

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA