PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Resolution Property szuka centrów handlowych. Chce zbudować portfel o wartości nawet 500 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lip 2011 11:47

Resolution Property szuka centrów handlowych. Chce zbudować portfel o wartości nawet 500 mln euro

Fundusz Resolution Property, nabywając w 2010 roku Galerię Pomorską w Bydgoszczy, nie powiedział ostatniego słowa na rynku centrów handlowych w Polsce. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy planuje stworzyć portfolio nieruchomości handlowych o łącznej wartości do 500 mln euro, co stanowiłoby 20 proc. jego aktywów.

REKLAMA

- Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy - poinformował fundusz.

Resolution Property to wiodąca firma w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Spółka posiada udziały w większości sektorów rynku nieruchomości i cieszy się wsparciem największych oraz najbardziej renomowanych inwestorów na całym świecie.

Resolution Property została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro. W grudniu 2007 roku firma zakończyła sukcesem swój ostatni projekt (Resolution Fund III), gromadzenia kapitału w wysokości 808 milionów euro pochodzących od europejskich i amerykańskich inwestorów, w tym od kilku wiodących amerykańskich inwestorów kapitałowych i instytucjonalnych.

Resolution Fund III rozporządza środkami na sumę 400 milionów euro przeznaczonych na inwestycje na europejskich rynkach nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA