PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Resolution Property wyda 25 mln euro na rozbudowę Galerii Pomorskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2011 08:46

Resolution Property wyda 25 mln euro na rozbudowę Galerii Pomorskiej

Zakończyła się pierwsza faza modernizacji Galerii Pomorskiej obejmująca remont części restauracyjnej centrum. Prace będą kontynuowane w przyszłym roku, a ich uwieńczeniem będzie rozbudowa obiektu planowana na lata 2012/2013.

REKLAMA

Na początku miesiąca oddana została do użytku zmodernizowana część gastronomiczna Galerii Pomorskiej, w której znalazły się między innymi takie wiodące restauracje, jak: KFC, McDonald's, North Fish i Baalbek.

Po zakończeniu pierwszej fazy remontu rozpoczęły się przygotowania do drugiego etapu, który obejmie modernizację głównych pasaży Galerii a także odświeżenie oznakowania oraz miejsc użyteczności publicznej na terenie obiektu. Program unowocześnienia Galerii Pomorskiej pochłonie w sumie 3 miliony euro.

- Trwające prace remontowe oraz zaplanowane na koniec listopada otwarcie dwóch nowych sklepów na terenie centrum - Cubus i Claire's, to dopiero początek zmian, które będą mieć miejsce w Galerii Pomorskiej. Po otwarciu nowej części restauracyjnej mieliśmy bardzo pozytywny odzew ze strony naszych klientów i najemców, dzięki temu prowadzenie dalszych prac modernizacyjnych w przyszłym roku nabiera jeszcze większego znaczenia - mówi Stuart Lang, dyrektor w Balmain Asset Management, firmie zarządzającej Galerią Pomorską.

Remont istniejącej części centrum to początek programu modernizacji 8-letniej Galerii Pomorskiej, ogłoszonego przez jej właściciela, firmę Resolution Property.

W ramach programu przewidziano również rozbudowę obiektu, która pochłonie 25 milionów euro. Ostatnio przyjęty został zmieniony plan zagospodarowania Galerii, zatwierdzony w pierwotnej wersji przez Radę Miejską Bydgoszczy w 2009 roku, dając tym samym zielone światło do rozpoczęcia prac w 2012 roku.

- Jesteśmy zadowoleni, że zmieniony plan rozbudowy Galerii Pomorskiej został zaakceptowany, ponieważ to daje nam możliwość rozpoczęcia prac nad nową częścią centrum, która naszym zdaniem, przekształci Galerię w nowoczesny obiekt handlowy. Podczas rozmów nad zmianami w planie zagospodarowania prowadzone były równocześnie negocjacje z wiodącymi markami, których sklepy będą głównymi najemcami w dobudowanej części Galerii Pomorskiej. Przekonało ich nasze zaangażowanie w projekt, którego pierwsze namacalne efekty widoczne były w postaci postępów w pracach remontowych, jak również skala przedsięwzięcia - wyjaśnia Shane Scott, dyrektor Resolution Property.

Podczas tegorocznej konferencji i targów poświęconych nieruchomościom komercyjnym MAPIC, które mają miejsce w tym tygodniu w Cannes, we Francji, przedstawiciele Resolution Property, Balmain Asset Management oraz Jones Lang LaSalle, firmy zajmującej się sprawami najmu, odbędą szereg spotkań i prezentacji z kolejnymi potencjalnymi najemcami w Galerii Pomorskiej. Wśród nich będą zarówno marki, które są już obecne na polskim rynku, jak i takie, które się dopiero do tego kroku przymierzają.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA