PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Retail Provider zaprezentował koncepcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

  • Autor: PAP
  • 09 lut 2012 17:52

Retail Provider zaprezentował koncepcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Przedstawiciele spółki Retail Provider, zamierzającej budować Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, wejdą w skład miejskich zespołów roboczych, które będą tworzyć koncepcję przebudowy dworców PKP i PKS - ogłosili przedstawiciele spółki i prezydent Olsztyna.

REKLAMA

W czwartek podczas konferencji prasowej w olsztyńskim ratuszu przedstawiciele Retail Provider zaprezentowali koncepcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, łączącego funkcje galerii handlowej z usługową funkcją dworców PKP i PKS. Projekt przewiduje także przebudowę najbliższego otoczenia dworców, tj. placu przed budynkami oraz połączenie obiektów z przystankami komunikacji miejskiej oraz powstającymi przystankami linii tramwajowej. Przewiduje się, że na dachu galerii i dworców powstanie parking na 900 aut.

Wartość inwestycji szacowana jest na 125 mln euro. Prezes zarządu Retail Provider Wiesław Łatała powiedział PAP, że środki na finansowanie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego będą pochodzić ze środków własnych firmy i kredytów bankowych.

Przeszkodą do realizowania inwestycji przez Retail Provider jest jednak brak miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Olsztyna. Bez tego dokumentu firma nie może starać się o zgody na przeprowadzenie inwestycji.

Dotychczas prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz publicznie twierdził, że chce, by zamiast przebudowy dworców w pierwszej kolejności został zbudowany lub zmodernizowany miejski stadion. W czwartek na konferencji prasowej Grzymowicz powiedział, że zgodził się na to, by przedstawiciele inwestora uczestniczyli w grupach roboczych, które przygotowują koncepcję zagospodarowania dworców.

Grzymowicz nie odpowiedział jednak na pytanie, jak długo może potrwać przygotowywanie planu, na którym zależy Retail Provider. Powiedział, że o budowę galerii handlowych w różnych częściach Olsztyna zabiega obecnie czterech inwestorów.

"Wybierzemy tego, który zaproponuje miastu najwięcej. Taki jest rynek" - powiedział Grzymowicz dodając, że ma świadomość, iż wszyscy inwestorzy na pewno nie zrealizują swoich planów.

Retail Provider już zapowiedział, że w zamian za współpracę z miastem jest gotowy wybudować mieszkania komunalne. Ile i za jaką kwotę - to ma być przedmiotem dalszych ustaleń spółki z miastem. Spotkanie w tej sprawie ma się odbyć już w przyszłym tygodniu. Firma zapewniła też, że tak będzie prowadzić inwestycję, by działalność dworców i komunikacji cały czas była zachowana, a pobliski rejon miasta nie został zablokowany.

Latała powiedział, że liczy na to, iż plan zagospodarowania powstanie za sześć-siedem miesięcy. "Jeśli tak będzie, to zrealizujemy inwestycję do 2014 roku" - zapewnił.

Spółka Retail Provider kupiła olsztyński PKS w październiku za 12 mln zł. Dotychczas firma ta apelowała do miasta o szybkie opracowanie planów zagospodarowania dla dworców m.in. wykupując ogłoszenia na pierwszej stronie w najpoczytniejszej lokalnej gazecie.

W Olsztynie działa obecnie jedna galeria handlowa i kilka mniejszych domów towarowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA