PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Roczna sprzedaż IKEI w Polsce siegnęła ponad 1,9 mld zł. Spółka będzie dalej inwestować

 • Autor: Propertynews.pl
 • 26 paź 2012 12:31

Roczna sprzedaż IKEI w Polsce siegnęła ponad 1,9 mld zł. Spółka będzie dalej inwestować

Przychody ze sprzedaży spółki IKEA Retail w Polsce za rok finansowy 2012 wzrosły o 12,2 proc. w porównaniu z rokiem 2011. W tym czasie polskie sklepy IKEA odwiedziło 19,2 mln osób. To wszystko motywuje firmę do kolejnych inwestycji w naszym kraju.

REKLAMA

W roku finansowym 2012, trwającym od 1 września 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku, przychody ze sprzedaży w Polsce wyniosły 1,91 miliarda złotych. O 5,5 proc. wzrosła natomiast liczba osób odwiedzających polskie sklepy IKEA.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Polakom za zaufanie, jakim obdarzyli IKEA, co odzwierciedlają osiągnięte przez nas wyniki oraz wzrost liczby odwiedzających nasze sklepy w Polsce. Słuchając uważnie naszych klientów przez ostatnie lata, obiecaliśmy inwestycje w rozwój sklepów, produktów oraz dostosowanych do ich potrzeb, inspirujących rozwiązań do domu. Działania, które podjęliśmy w sklepach oraz aktywności związane z obchodami 50-lecia współpracy z Polską pozwoliły nam zbudować jeszcze bliższe relacje z Polakami - powiedział Walter Kadnar, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce.

W roku finansowym 2012 jedną z największych inwestycji IKEA w Polsce było rozpoczęcie budowy nowego, większego sklepu we Wrocławiu. Prace rozpoczęły się wiosną 2012 roku. Po ich zakończeniu, sprzedaż mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz będzie prowadzona na dwóch piętrach na powierzchni całkowitej 37 795 mkw.

W czerwcu 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu produkcyjnego Swedspan, należącego do Grupy IKEA, w gminie Orla, który obejmuje zakład produkujący ultra-cienkie płyty HDF (płyty drewnopochodne o dużej gęstości), tartak oraz zakład, w którym płyty są przycinane na wymiar i foliowane. Inwestycja ta to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie kompleksów produkcyjnych tego typu na świecie. Obecnie zakład zatrudnia ponad 250 osób, w większości mieszkańców regionu Podlasia.

W październiku 2012 roku (rok finansowy 2013) IKEA uzyskała pozwolenie na budowę kolejnego magazynu zewnętrznego. Otwarcie obiektu przy al. Roździeńskiego w Katowicach zaplanowano na maj 2013 roku. W styczniu 2012 roku podobny magazyn został otwarty na warszawskim Targówku.

W 2013 roku spółki z grupy IKEA planują rozpoczęcie budowy swojego nowego sklepu wraz z dwupoziomowym centrum handlowym w Lublinie. Nowa inwestycja zlokalizowana na 29-hektarowej działce u zbiegu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Nasutowskiej, będzie jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. Sklep IKEA będzie miał powierzchnię ponad 30 000 mkw., natomiast centrum handlowe budowane przez spółkę Inter IKEA Centre Polska - 80 000 mkw. Samo centrum pomieści około 150 najemców, w tym m.in. hipermarket Tesco, pięć marek odzieżowych firmy LPP oraz sklep Home & You. Przewidziana jest także budowa parkingu na 3 000 miejsc postojowych. Otwarcie sklepu oraz centrum handlowego IKEA w Lublinie zaplanowano na 2014 rok. Koszt całej inwestycji wyniesie 650 milionów złotych.

 • 1
 • 2
 • M. 2012-10-29 11:20:56
  Przy elbląskiej obwodnicy, która jest częścią drogi ekspresowej E7, jest masa terenu do zagospodarowania. Tylko czerpać. Co więcej, to także dodatkowy klient z Obwodu Kaliningradzkiego, a do Gdańska nie każdemu chce się jechać. Do tego konkurencja dla takiego centrum w E-gu żadna! Ikea w Polsce już dawno powinna być obecna w miastach 100K+.
 • Jan 2012-10-28 22:40:33
  Kiedy ruszy budowa IKEA w Bydgoszczy?
 • DRT 2012-10-28 19:37:41
  Ale IKEA INWESTUJE W MIASTACH.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA