PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Roczna sprzedaż IKEI w Polsce siegnęła ponad 1,9 mld zł. Spółka będzie dalej inwestować

 • Autor: Propertynews.pl
 • 26 paź 2012 12:31

Roczna sprzedaż IKEI w Polsce siegnęła ponad 1,9 mld zł. Spółka będzie dalej inwestować

Przychody ze sprzedaży spółki IKEA Retail w Polsce za rok finansowy 2012 wzrosły o 12,2 proc. w porównaniu z rokiem 2011. W tym czasie polskie sklepy IKEA odwiedziło 19,2 mln osób. To wszystko motywuje firmę do kolejnych inwestycji w naszym kraju.

REKLAMA

W roku finansowym 2012, trwającym od 1 września 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku, przychody ze sprzedaży w Polsce wyniosły 1,91 miliarda złotych. O 5,5 proc. wzrosła natomiast liczba osób odwiedzających polskie sklepy IKEA.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Polakom za zaufanie, jakim obdarzyli IKEA, co odzwierciedlają osiągnięte przez nas wyniki oraz wzrost liczby odwiedzających nasze sklepy w Polsce. Słuchając uważnie naszych klientów przez ostatnie lata, obiecaliśmy inwestycje w rozwój sklepów, produktów oraz dostosowanych do ich potrzeb, inspirujących rozwiązań do domu. Działania, które podjęliśmy w sklepach oraz aktywności związane z obchodami 50-lecia współpracy z Polską pozwoliły nam zbudować jeszcze bliższe relacje z Polakami - powiedział Walter Kadnar, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce.

W roku finansowym 2012 jedną z największych inwestycji IKEA w Polsce było rozpoczęcie budowy nowego, większego sklepu we Wrocławiu. Prace rozpoczęły się wiosną 2012 roku. Po ich zakończeniu, sprzedaż mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz będzie prowadzona na dwóch piętrach na powierzchni całkowitej 37 795 mkw.

W czerwcu 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu produkcyjnego Swedspan, należącego do Grupy IKEA, w gminie Orla, który obejmuje zakład produkujący ultra-cienkie płyty HDF (płyty drewnopochodne o dużej gęstości), tartak oraz zakład, w którym płyty są przycinane na wymiar i foliowane. Inwestycja ta to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie kompleksów produkcyjnych tego typu na świecie. Obecnie zakład zatrudnia ponad 250 osób, w większości mieszkańców regionu Podlasia.

W październiku 2012 roku (rok finansowy 2013) IKEA uzyskała pozwolenie na budowę kolejnego magazynu zewnętrznego. Otwarcie obiektu przy al. Roździeńskiego w Katowicach zaplanowano na maj 2013 roku. W styczniu 2012 roku podobny magazyn został otwarty na warszawskim Targówku.

W 2013 roku spółki z grupy IKEA planują rozpoczęcie budowy swojego nowego sklepu wraz z dwupoziomowym centrum handlowym w Lublinie. Nowa inwestycja zlokalizowana na 29-hektarowej działce u zbiegu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Nasutowskiej, będzie jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. Sklep IKEA będzie miał powierzchnię ponad 30 000 mkw., natomiast centrum handlowe budowane przez spółkę Inter IKEA Centre Polska - 80 000 mkw. Samo centrum pomieści około 150 najemców, w tym m.in. hipermarket Tesco, pięć marek odzieżowych firmy LPP oraz sklep Home & You. Przewidziana jest także budowa parkingu na 3 000 miejsc postojowych. Otwarcie sklepu oraz centrum handlowego IKEA w Lublinie zaplanowano na 2014 rok. Koszt całej inwestycji wyniesie 650 milionów złotych.

 • 1
 • 2
 • M. 2012-10-29 11:20:56
  Przy elbląskiej obwodnicy, która jest częścią drogi ekspresowej E7, jest masa terenu do zagospodarowania. Tylko czerpać. Co więcej, to także dodatkowy klient z Obwodu Kaliningradzkiego, a do Gdańska nie każdemu chce się jechać. Do tego konkurencja dla takiego centrum w E-gu żadna! Ikea w Polsce już dawno powinna być obecna w miastach 100K+.
 • Jan 2012-10-28 22:40:33
  Kiedy ruszy budowa IKEA w Bydgoszczy?
 • DRT 2012-10-28 19:37:41
  Ale IKEA INWESTUJE W MIASTACH.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA