PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rok 2014 to czas restrukturyzacji sieci Butik

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sty 2014 13:23

Rok 2014 to czas restrukturyzacji sieci Butik

W 2014 roku sieć odzieżowa Butik planuje otwarcie 30-40 salonów w całej Polsce. Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl Grzegorz Polak, doradca zarządu ds. rozwoju firmy, ten rok będzie też czasem restrukturyzacji sieci - nierentowne sklepy będą zamykane.

REKLAMA

Jaki był ubiegły rok dla sieci Butik? Co można uznać za największy sukces?

W ubiegłym roku wspólnie z naszymi franczyzobiorcami otworzyliśmy 19 sklepów Butik w nowych lokalizacjach. Część salonów zmieniła swoje lokalizacje, w większości wypadków powiększając powierzchnię sprzedaży. Nowo otwarte placówki zostały zlokalizowane głównie w centrach i galeriach handlowych.

Duża część lokali została pozyskana dzięki procesom rekomercjalizacji prowadzonym przez wynajmujących, cztery nowo otwarte sklepy zostały uruchomione w nowo otwartych galeriach handlowych. W ostatnim kwartale 2013 roku ruszyło 7 sklepów, a w samym grudniu - 5.

Z pewnością sukcesem minionego roku było zrealizowanie celów rozwojowych marki Butik, a w sferze wyników poprawa współczynników sprzedaży detalicznej a w szczególności sprzedaży z mkw., który wzrósł w porównania do roku 2012.

Jesteśmy także zadowoleni ze wzrostu sprzedaży w minionym roku w stosunku do roku 2012. W zeszłym roku bardzo intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem naszych produktów, które cały czas ewoluują, aby klientki mogły dokonać zakupów spełniających ich oczekiwania. To zasługa naszego Działu Projektów.

Czy w branży widać już koniec kryzysu, jakie symptomy mogą o tym świadczyć?

W ostatnim okresie zauważyliśmy wzrost możliwości zakupowych na rynku sprzedaży detalicznej odzieży w segmencie, w którym działamy. Dzięki pracy w zakresie poprawy obsługi klienta, w większości sklepów udało się nam utrzymać poziomy sprzedaży, a w wielu lokalizacjach sprzedaż wzrosła. Myślę, że dzięki prowadzonym działaniom promocyjnym i marketingowym potrafimy reagować na symptomy osłabionego rynku konsumenckiego, co w perspektywie 2014 roku jest umiarkowanie optymistyczne. Widzimy wzrost odwiedzalności sklepów, a w naszych wynikach zauważalne są symptomy ożywienia popytu.

Czy sieć planuje otwarcia nowych sklepów w 2014 roku?

Model biznesowy sieci sprzedaży jest głównie oparty na współpracy z franczyzobiorcami prowadzącymi już sklepy Butik lub zamierzającymi rozpocząć taki biznes. Widzimy duże zainteresowanie naszą ofertą franczyzową, co w perspektywie najbliższego roku jest dla nas bardzo pozytywne i daje szansę na rozwój zwłaszcza w tych częściach kraju, gdzie do tej pory jesteśmy słabiej reprezentowani.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA