PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną innowacyjne dworce systemowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 kwi 2015 11:23

Rosną innowacyjne dworce systemowe budowa dworca systemowego PKP w Nasielsku

Mława, Nasielsk i Strzelce Krajeńskie Wschód – to trzy lokalizacje, gdzie trwają intensywne prace związane z budową innowacyjnych dworców systemowych. Wkrótce roboty rozpoczną się także w Ciechanowie – PKP SA podpisała już umowę z nowym wykonawcą inwestycji.

REKLAMA

Innowacyjne dworce systemowe to pilotażowy projekt PKP SA, który zakłada wyburzenie dotychczasowych obiektów i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych i ekologicznych dworców. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji.

- Innowacyjne dworce systemowe to nasz autorski projekt. Obecnie inwestycją objęte są cztery lokalizacje, niedawno podjęliśmy również decyzję o budowie IDS w Oświęcimiu. Jeśli ten typ dworców sprawdzi się pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym, to podobne obiekty powstaną w innych miejscowościach – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.

W Mławie trwają prace związane z murowaniem ścian zewnętrznych oraz wylewaniem stropów wiaty nowego dworca. Wkrótce wykonawca rozpocznie również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

W Nasielsku postawiono już wiatę dla nowego dworca i konstrukcję budynku. Obecnie wykonywane są ściany działowe obiektu. Trwają również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół dworca. Wykonana została już część parkingu, który ma powstać przed dworcem.

Trwają prace murowe przy ścianach dworca w Strzelcach Krajeńskich Wschód oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Niebawem wykonawca rozpocznie również prace związane z budową wiaty dla nowego budynku.

W Ciechanowie na początku tygodnia PKP podpisała umowę z wykonawcą, który wybuduje dworzec systemowy. Inwestycję zrealizuje – podobnie jak w przypadku Mławy i Nasielska – Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Przekazanie placu budowy nastąpi na początku przyszłego miesiąca. Jeszcze w maju wykonawca zorganizuje dla podróżnych dworzec tymczasowy i rozpocznie prace związane z rozbiórką dotychczasowego obiektu.

Dworce systemowe w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich zostaną oddane do użytku w III kwartale br. Budynek w Ciechanowie zostanie natomiast udostępniony podróżnym w IV kwartale br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA