PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną inwestycje w nieruchomości handlowe

 • Autor: Propertynews.pl
 • 12 lis 2013 08:50

Rosną inwestycje w nieruchomości handlowe

W ciągu ostatnich 6 miesięcy na terenie całej Europy sprzedano nieruchomości handlowe o łącznej wartości 16,2 mld euro. To aż o 14 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z danych Colliers International. Największe zainteresowanie dotyczy obiektów zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii (33 proc. wartości transakcji), jednak wzrost aż o 50 proc. zanotowały rynki w środkowej i wschodniej części kontynentu.

REKLAMA

W II i III kwartale przed rokiem wartość inwestycji w nieruchomości handlowe wynosiła 14,3 mld euro.

Jeśli chodzi o rynek środkowo- i wschodnioeuropejski, najlepiej radzi sobie Rosja (6 proc. łącznej wartości transakcji) oraz Polska (5 proc.). Do największych inwestycji wlicza się przejęcie Metropolis Mall w Moskwie oraz centrum Aura w Nowosybirsku (382 mln euro), Silesia City Center w Katowicach (412 mln euro), Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu (152 mln euro) oraz centrów handlowych wchodzących w skład portfela grupy Charter Hall (łącznie 173 mln euro). Z kolei przejęcie centrum Wola Park w Warszawie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w IV kwartale tego roku.

- Polska przyciąga zagranicznych inwestorów ze względu na dużą jawność działania oraz płynność rynku z dobrym potencjałem rozwoju wynikającym m.in. z niskiego poziomu rozwoju obiektów "high-streetowych" - tłumaczy Neil Gregory-Eaves, Head of Investment Services we Wschodniej Europie, Colliers International.

 • zypol 2014-01-09 12:18:22
  Ale problem w tym, że nie ma zainteresowania nieruchomościami, firmy nie mają środków - ile w Warszawie jest wolnych hal magazynowych? W jartomie stoją za małą kasę - czemu nie są przejmowane? z braku środków - przecież w innym przypadku inwestycji byłoby na potęgę!
 • konos 2013-12-16 12:26:19
  I będzie jeszcze ciekawiej, powinno dojść do kilku dużych przejęć, zobaczcie - hale.jartom.com/nieruchomosci/Prologis-Park-Nadarzyn-Warszawa-1046ahhw,61,hale,hp,w,,,,-- Raczej inny scenariusz nie jest spodziewany, po prostu jest zbyt tanio, podaż zbyt wysoka. Może być bardzo ciekawie.
 • MarkZ 2013-11-19 06:27:39
  Światowi inwestorzy ściągają do Polski a Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości za granicą. Sporo firm oferuje tego typu inwestycje biorąc na siebie ciężar załatwienia wszelkich formalności. Przykładem niech będzie firma Bilo która oferuje inwestycje w powierzchnie handlowe i inne nieruchomości w Chinach. Zyski z wynajmu sięgają 12-15% w skali roku a inwestycje trwają kilka lat więc są bezpieczne pod względem spadku wartości nieruchomości w czasie. Całość jest gwarantowana przez Ambasadę Chińską i polskie MSZ oraz potwierdzona notarialnie. Mieliście doświadczenia z tego rodzaju inwestycjami?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA