PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną sklepy i przychód w TXM

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 sty 2018 08:33

Rosną sklepy i przychód w  TXM Fot. mat. pras.

Sieć TXM na koniec grudnia składała się z 401 sklepów własnych o łącznej powierzchni 106,4 tys. mkw - większej o 6  proc. niż na koniec grudnia 2016 r.  W całym 2017 roku obroty grupy TXM wyniosły 381 mln zł i były o 1 proc.  wyższe niż rok wcześniej.

REKLAMA

Polska sieć dyskontów odzieżowych, wypracowała w grudniu 2017 r. przychody w wysokości ok. 47 mln zł. Tym samym sprzedaż grupy osiągnęła o 2 proc. niższą wartość w porównaniu do sprzedaży zrealizowanej w grudniu 2016 r. W całym 2017 roku obroty Grupy TXM wyniosły 381 mln zł i były o 1 proc. wyższe niż rok wcześniej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprawności operacyjnej jaką osiągnęliśmy w grudniu. Poradziliśmy sobie ze znacznie zwiększonym wolumenem towaru w porównaniu do poprzednich miesięcy – dostawy zostały przyjęte w magazynach zgodnie z harmonogramem, a towar został dostarczony do właściwych sklepów w terminie. Problemy, z którymi TXM borykał się w ubiegłym roku mają coraz mniejszy wpływ na działalność Spółki i oceniamy, że w kolejnych miesiącach zostanie on całkowicie zniwelowany. Nadal pracujemy m.in. nad poprawą oferty oraz zwiększeniem udziału towarów z importu, a także nad przebudową kanału e-commerce, w który naszym zdaniem drzemie spory - jeszcze nie w pełni wykorzystywany - potencjał – komentuje Marcin Gregorowicz, prezes TXM. 

Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji.

- Nieustannie pracujemy nad tym, aby przyrost sprzedaży w odniesieniu do mkw powierzchni naszych sklepów nadążał za przyrostem wielkości sieci. Z tego punktu widzenia przychody w ubiegłym miesiącu oceniamy umiarkowanie pozytywnie - dodaje Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes TXM.

Trwający w III i IV kwartale proces przebudowy zespołu zarządzającego TXM zgodnie z planem praktycznie dobiegł końca. Jednocześnie spółka realizuje zgodnie z harmonogramem przedstawione w listopadzie strategiczne kierunki działania, związane z poprawą sprzedaży z mkw, zwiększeniem marży oraz optymalizacją kosztów.Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA