PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie Galeria Świnoujście

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 cze 2014 08:41

Rośnie Galeria Świnoujście

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 000 mkw., której inwestorem jest spółka Winston Sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem. Realizacją inwestycji zajmuje się przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o. należące do grona największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim.

REKLAMA

Prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście firma Calbud rozpoczęła jesienią 2013 roku, od wykonania rozbiórki budowli pozostających na terenie inwestycji. W grudniu 2013 przystąpiono do realizacji prac mających na celu przygotowania terenu pod zabudowę. W ciągu 5 miesięcy wykonano szereg robót rozbiórkowych i uszczelniających teren. Szczególnie ważne prace budowlane wiązały się z odwodnieniem terenu, wykonaniem siatki drenów wraz ze ściąganiem wody w I warstwie gruntu, ściągniecie I warstwy urobku celem założenia warstwy drenów pod odwodnienie. Zakończono już wykonanie kolejnego etapu drenów wraz z odwodnieniem docelowym do poziomu zgodnie z projektem.

Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. Trwają również prace zbrojarskie. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzane zostaną płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Realizacja prac będzie miała charakter piramidowy. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę.

Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić 10 000 mkw. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej ilości około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których mieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii.

W obiekcie znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay. Obecnie inwestor negocjuje kontrakty z najemcami z branży drogeryjnej, odzieży dziecięcej oraz sportowej. Galeria skomercjalizowana jest w 75 procentach.

Otwarcie Galerii Świnoujście nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston Sp. z o.o.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA