PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie Galeria Świnoujście

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 cze 2014 08:41

Rośnie Galeria Świnoujście

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 000 mkw., której inwestorem jest spółka Winston Sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem. Realizacją inwestycji zajmuje się przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o. należące do grona największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim.

REKLAMA

Prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście firma Calbud rozpoczęła jesienią 2013 roku, od wykonania rozbiórki budowli pozostających na terenie inwestycji. W grudniu 2013 przystąpiono do realizacji prac mających na celu przygotowania terenu pod zabudowę. W ciągu 5 miesięcy wykonano szereg robót rozbiórkowych i uszczelniających teren. Szczególnie ważne prace budowlane wiązały się z odwodnieniem terenu, wykonaniem siatki drenów wraz ze ściąganiem wody w I warstwie gruntu, ściągniecie I warstwy urobku celem założenia warstwy drenów pod odwodnienie. Zakończono już wykonanie kolejnego etapu drenów wraz z odwodnieniem docelowym do poziomu zgodnie z projektem.

Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. Trwają również prace zbrojarskie. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzane zostaną płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Realizacja prac będzie miała charakter piramidowy. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę.

Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić 10 000 mkw. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej ilości około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których mieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii.

W obiekcie znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay. Obecnie inwestor negocjuje kontrakty z najemcami z branży drogeryjnej, odzieży dziecięcej oraz sportowej. Galeria skomercjalizowana jest w 75 procentach.

Otwarcie Galerii Świnoujście nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA