PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie sprzedaż grupy Redan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2015 14:05

O 12 proc. do 42 mln zł zwiększyły się w lipcu obroty Grupy Redan w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. W typowym dla branży wyprzedażowym miesiącu wzrost sprzedaży został osiągnięty zarówno w części dyskontowej TXM textilmarket oraz modowej Top Secret.

REKLAMA

- Wyniki sprzedażowe osiągnięte w lipcu oceniamy jako zadowalające. Cieszy nas wzrost przychodów wypracowany zarówno w segmencie dyskontowym i modowym w tym typowym dla branży odzieżowej wyprzedażowym okresie. Wzrost wynikał głównie z rozwoju sieci i powiększenia powierzchni handlowej - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Grupa Redan w lipcu 2015 r. osiągnęła łącznie 42 mln zł przychodów, czyli o 12% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych siedem miesięcy tego roku obroty wyniosły 296 mln zł i były wyższe o 13% w ujęciu r./r. Powierzchnia całej sieci handlowej grupy na koniec lipca wyniosła 111,1 tys. m2, co oznacza wzrost o 8% w odniesieniu do lipca 2014 r.

Sieć dyskontów odzieżowych TXM textilmarket w lipcu br. osiągnęła 24 mln zł obrotów, czyli o 17% więcej niż przed rokiem.

- Systematycznie wypracowujemy większą dynamikę przychodów od tempa wzrostu powierzchni handlowej. To potwierdza wysoką i ugruntowaną efektywność sieci dyskontowej” – dodał Bogusz Kruszyński.

Od stycznia do lipca br. przychody TXM w ujęciu r./r. poprawiły się o 16% i wyniosły 165 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 324 sklepy własne o łącznej powierzchni 69,7 tys. m2 i była o 10% większa niż na koniec lipca 2014 r.

Z kolei sprzedaż prowadzona w ramach krajowej sieci fashion wzrosła w lipcu br. o 7% w ujęciu r./r. do 16 mln zł. Przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 2 mln zł i zmniejszyły się o 9% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w lipcu 2015 r. wyniosła 18 mln zł i była wyższa o 5% od osiągniętej w lipcu 2014 r.

- W segmencie modowym lipiec w tym roku był drugim po czerwcu miesiącem wyprzedaży kolekcji wiosenno letniej. W obu osiągnęliśmy bardzo podobne obroty co świadczy o utrzymującym się stabilnym popycie na oferowane przez nas produkty – stwierdził wiceprezes zarządu Redan SA.

W ujęciu narastającym od początku roku krajowa sprzedaż sektora modowego wyniosła 115 mln zł i była o 22% większa niż rok wcześniej. Z kolei przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 16 mln zł i zmniejszyły się o 36% rok do roku.

Łącznie wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan od stycznia do lipca 2015 r. wyniosła 131 mln zł i była wyższa o 9% od osiągniętej w tym samym okresie poprzedniego roku. Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash w Polsce na koniec lipca 2015 r. miały łączną powierzchnię 34,9 tys. m2, czyli o 14% więcej niż w lipcu 2014 r., zaś na rynkach zagranicznych 6,5 tys. m2, czyli o 30% mniej niż rok temu. Łącznie powierzchnia punktów handlowych części modowej wyniosła 41,4 tys. m2 i była o 4% wyższa niż w lipcu 2014 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA