PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie sprzedaż spółki Esotiq & Henderson

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sie 2012 17:25

Przychody netto ze sprzedaży spółki Esotiq & Henderson SA w II kwartale br. wyniosły 20 mln zł wobec 17,7 mln zł rok temu.

REKLAMA

"Zwiększenie sprzedaży ma ścisły związek z przyrostem liczby salonów Esotiq (o 5,7 proc. do 158) oraz wzrostem powierzchni handlowej w porównaniu do pierwszego półrocza 2011" - informuje spółka w raporcie.

Wzrost powierzchni sprzedażowej wyniósł 5,3 proc. z posiadanych 9 485,96 mkw. na koniec pierwszego kwartału ub.r. do 10 019,82 mkw. na koniec II kwartału w obecnym roku.

Zysk ze sprzedaży był na poziomie 793 246,98 zł wobec 994 225,44 rok wcześniej.

"W ocenie zarządu spółki II kwartał jest dobrym prognostykiem do realizacji postawionych założeń na rok 2012, biorąc pod uwagę planowane nowe wdrożenia w drugim półroczu 2012 roku" - czytamy w raporcie.

W czerwcu Esotiq & Henderson stał się udziałowcem nowo powstałej spółki zależnej Eva Minge Design. Firma Eva Minge Design będzie zajmowała się projektowaniem użytkowym i produkcją tekstylną sygnowaną rozpoznawalną marką EVA MINGE oraz jej sprzedażą w sklepach własnych i franczyzowych w Polsce i za granicą.

"Niezwłocznie po zarejestrowaniu przez sąd podwyższenia kapitału, Esotiq & Henderson zamierza zwiększyć zaangażowanie do 51% głosów i udziałów w kapitale zakładowym spółki Eva Minge Design Sp. z o.o." - zapowiada firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA