PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie wycena polskich sieci

  • Autor: PAP
  • 03 lip 2017 17:41

Rośnie wycena polskich sieci

Pierwszą sesję w drugim półroczu 2017 r. warszawski indeks dużych spółek zakończył na plusie. Wśród blue chipów najmocniej wzrosła wycena CCC, po publikacji miesięcznych danych za czerwiec. Silnymi wzrostami wyróżniła się też większość banków. Z kolei po informacji o przychodach mocno w dół poszła wycena LPP, co - zdaniem analityków - można tłumaczyć realizacją zysków.

REKLAMA

W poniedziałek na zamknięciu notowań WIG 20 wzrósł o 1,04 proc. do 2.323,74 pkt., WIG poszedł w górę o 0,61 proc. do 61.392,77 pkt., a mWIG 40 stracił 0,24 proc. i znalazł się na poziomie 4.895,84 pkt.

Obroty walorami na GPW wyniosły 426 mln zł, z czego 335 mln zł wygenerowały blue chipy. Liderem obrotów był KGHM (62,26 mln zł), zaś drugie największe obroty na rynku należały do PKN Orlen (37,25 mln zł).

W poniedziałek mocne wzrosty zanotowała większość banków z WIG 20 - kurs PKO BP poszedł w górę o 2,93 proc., BZ WBK o 3,01 proc., mBanku 2,82 proc., a Banku Pekao o 1,16 proc. Lekko, o 0,11 proc. spadła natomiast wycena Alioru.

Jeden z większych wzrostów wśród blue chipów, o 2,67 proc., należał też do CCC. Spółka poinformowała, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w czerwcu 2017 r. wyniosły ponad 376 mln zł i były o 46,4 proc. wyższe niż rok wcześniej.

O 1,74 proc. wzrosła wycena PGNiG. W piątek ruszyła eksploatacja zlokalizowanego na Morzu Północnym złoża "Gina Krog", w którym udziały posiada PGNiG Upstream Norway - podała spółka w komunikacie prasowym. PGNiG dysponuje 8 proc. udziałów w koncesji.

Z kolei po publikacji czerwcowych przychodów ze sprzedaży najmocniej w indeksie WIG 20 spadła wycena LPP (-1,18 proc.). Przychody grupy LPP ze sprzedaży w czerwcu 2017 roku wyniosły ok. 627 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 13 proc. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła ok. 52 proc. i była wyższa o 5 pkt. proc. rdr. Analitycy oceniają te wyniki raczej pozytywnie, choć wskazują na spowolnienie tempa wzrostów w porównaniu z majem. Ich zdaniem spadek kursu akcji po publikacji komunikatu można tłumaczyć realizacją zysków.

W poniedziałek na rynek spłynęło kilka rekomendacji dla spółek od DM mBanku. Analitycy podwyższyli rekomendację dla KGHM z "akumuluj" do "kupuj". Cena docelowa została utrzymana na poziomie 132,22 zł. Kurs koncernu miedziowego wzrósł o 0,59 proc. do 111,30 zł.

Ponadto, DM mBanku obniżył rekomendację Echo Investment do "akumuluj" z "kupuj", cena docelowa wynosi 6,64 zł za akcję oraz podwyższył rekomendację dla Grupy Azoty do "kupuj" z "akumuluj", ustalając cenę docelową na 74,3 zł. Kurs Echo spadł o 2,24 proc. do 6,12 zł, zaś Grupy Azoty poszedł w górę o 0,21 proc. do 63,43 zł.

Na szerokim rynku negatywnie wyróżniły się notowania Bumechu - jego akcje potaniały o 5,41 proc. Spółka poinformowała w piątek, że podpisała list intencyjny z Famurem w sprawie współpracy. Ma ona obejmować wzajemne wsparcie w pozyskiwaniu kontraktów oraz wsparcie finansowe dla Bumechu od Famuru w ramach umowy faktoringowej. Notowania Famuru rosną o 0,2 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA