PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rossmann w gronie gospodarczych patriotów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 gru 2015 16:16

Rossmann w gronie gospodarczych patriotów Rossmann

Rossmann znalazł się w grupie pięciu firm nominowanych do głównej nagrody konkursu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu. Kapituła konkursu wysoko oceniła: skalę płaconych w Polsce podatków (138 mln zł w 2014 r.), blisko 16 tys. stworzonych miejsc pracy, 1,4 mld zł inwestycji. A także zaangażowanie firmy we wspieranie polskiej kultury, edukacji i działania charytatywne.

REKLAMA

Konkurs odbył się po raz pierwszy. Organizują go: redakcja "Rzeczpospolitej" oraz Fundacja Patriotyzmu Gospodarczego. –Potrzebujemy patriotów gospodarczych – mówił podczas uroczystej gali Mikołaj Budzanowski, prezes Fundacji. Wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że „nie ma nic złego w patriotyzmie gospodarczym, pod warunkiem, że nie jest on mylony z nacjonalizmem gospodarczym”.

Oceniając firmy kapituła brała pod uwagę: płacone podatki, zatrudnienie, inwestycje, wydatki na badania i rozwój oraz działalność sponsorską i charytatywną. Rossmann zdobył nominację w dwóch kategoriach: do nagrody głównej oraz nagrody dla firm z udziałem kapitału zagranicznego.

Rossmann znajduje się na trzecim miejscu w gronie firm z udziałem kapitału zagranicznego pod względem wysokości płaconych w Polsce podatków. W ubiegłym roku firma wpłaciła do budżetu państwa z tytułu CIT 138 mln zł, w tym roku będzie to ok. 150 mln zł.

Rossmann zatrudnia prawie 16 tys. pracowników, regularnie wypłaca wynagrodzenia, odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne i zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Firma ciągle rozwija się na polskim rynku. Pod koniec tego roku Rossmann będzie posiadał 1102 sklepy. Co roku dzięki niej powstaje 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Od początku swojej obecności w Polsce Rossmann zainwestował 1,4 mld zł. W 2014 r. wydatki na inwestycje wyniosły ponad 200 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA