PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosyjscy turyści znów zachęcani do wizyty na Pomorzu

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2014 12:08

Po decyzji marszałka pomorskiego Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w Gdańsku wznowiła we wtorek akcję promocyjno-informacyjną, zachęcającą Rosjan z obwodu kaliningradzkiego do przyjazdu do Trójmiasta w najbliższy weekend, 8-9 marca, na Dzień Kobiet.

REKLAMA

Akcję promocyjną w poniedziałek wieczorem zawiesiła PROT. "Wszystkie osoby, które komunikat o realizowanej kampanii zapraszającej Rosjan do odwiedzenia regionu Pomorskiego dotknął lub obraził, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przeprasza i zapewnia, iż inicjatywa nie miała żadnego prorosyjskiego podłoża politycznego" - wyjaśniała dyrektor tej instytucji Krystyna Hartenberger-Pater.

Tymczasem w oświadczeniu przesłanym we wtorek mediom marszałek pomorskiego Mieczysław Struk poinformował, że akcja powinna być kontynuowana. "Samodzielna decyzja o wydaniu wczorajszego komunikatu przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną była w naszej ocenie przedwczesna. Negatywna ocena polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy nie może mieć wpływu na budowanie dobrych relacji sąsiedzkich, dotychczasową współpracę samorządową i pomiędzy mieszkańcami sąsiadujących państw i regionów" - podkreślił.

Hartenberger-Pater we wtorek potwierdziła PAP wznowienie akcji promocyjnej. "Być może rzeczywiście decyzję o zawieszeniu kampanii informacyjnej podjęliśmy zbyt pochopnie. Niemniej nadal przepraszamy tych, którzy mogli poczuć się naszą akcją urażeni" - dodała.

Szefowa PROT tak w poniedziałek uzasadniała decyzję o zawieszeniu akacji: "Przez cały dzień dostaliśmy tyle negatywnych reakcji z różnego rodzaju mediów, że nasza akcja jest nie na miejscu, że nasze zachowania są prorosyjskie, niepoprawne politycznie. Były nawet głosy, że powinnam się zwolnić z pracy. W internecie pojawiła się masa hejterskich komentarzy. I decyzja marszałka pomorskiego jest taka, żeby zawiesić tę akcję promocyjno-informacyjną".

Według rzeczniczki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Małgorzaty Pisarewicz marszałek nie miał wpływu na poniedziałkową decyzję o zwieszeniu przez PROT tej akcji.

Rosjanie są zachęcani do przyjazdu na Pomorze przez PROT m.in. poprzez reklamy zlokalizowane w najbardziej reprezentacyjnych częściach Kaliningradu. Promocja odbywa się też w miejscowych mediach społecznościowych, głównie na popularnym portalu vkontakte.ru (rosyjski odpowiednik Facebooka - PAP). Na przejściach granicznych w Gronowie i Grzechotkach wszystkie Rosjanki mają otrzymać symbolizujący Gdańsk prezent-niespodziankę.

  • 1
  • 2
  • obserwator 2014-03-05 11:42:35
    Decyzja o zawieszaniu takich akcji to totalna głupota. Nie przesadzajmy też z ta poprawnością polityczną....Jęśli Rosjanie się wypną to kto będzie pokrywać straty polskich firm, Unia? Tusk? Własnie takie kontakty na dłuższą perspektywę poprawiają dobre relacje pomiędzy narodami!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA