PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozbudowa CH Skałka może startować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sie 2015 16:46

Rozbudowa CH Skałka może startować CH Skałka

Apollo-Rida Poland uzyskała prawomocne pozwolenie na rozbudowę Centrum Handlowego Skałka w Tychach w województwie śląskim. Istniejący obiekt zostanie powiększony do około 36 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Otwarcie zmodernizowanego obiektu planowane jest na 2017 rok.

REKLAMA

W CH Skałka znajdzie się ponad 90 lokali handlowych, usługowych oraz gastronomicznych uzupełniających ofertę działających z sukcesem placówek Auchan oraz OBI. Apollo-Rida planuje ponadto oddanie do dyspozycji klientów 1400 miejsc parkingowych. W ramach inwestycji przebudowany zostanie przylegający do terenu inwestycji układ komunikacyjny, w tym Ronda Skałka i Lwowskie.

Do tej pory Tychy to jedyne miasto z ponad 125 tys. mieszkańców w Polsce, które nie posiada nowoczesnej, śródmiejskiej galerii handlowej. Z przeprowadzonych badań wynika, iż klienci wysoko oceniają dogodną lokalizację galerii w centrum oraz jej skalę idealnie wpisującą się w potrzeby miasta. Niewątpliwymi atutami obiektu pozostają też bardzo dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego w sąsiedztwie nieruchomości i rozwinięta infrastruktura drogowa. 

- CH Skałka posiada wszelkie walory centrum handlowego najnowszej generacji, które doskonale wypełni mapę handlową Tychów. Centrum miasta dysponować będzie ofertą popularnych marek odzieżowych, sportowych, usług i gastronomi - komentuje Wiktor Rodziewicz, wiceprezes Apollo-Rida Poland.

- Projektując Centrum Handlowe Skałka zadbaliśmy o unikalny dla miejsca charakter architektury, a inspiracje czerpaliśmy z bezpośredniego otoczenia miejsca, jak również z kontekstu urbanistycznego w skali miasta. Zaproponowaliśmy plac miejski – główny plac wejściowy do Centrum w ramach szerszego kontekstu urbanistycznego oraz amfiteatr akcentujący drugie wejście. Lokalizacja, kształt i charakter głównego placu wejściowego będzie już wkrótce interesującym przykładem współczesnej przestrzeni miejskiej – komentuje Marek Tryzybowicz z międzynarodowego biuro projektowego Bose International, które odpowiada za koncepcję architektoniczną CH Skałka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA