PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza drugi etap budowy Posnanii

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 mar 2015 16:09

Rusza drugi etap budowy Posnanii

Pierwszy etap budowy Posnanii - wykonanie 50 procent stropu nad kondygnacją podziemną - zakończył się zgodnie z planem. Ukończono 97 procent fundamentów pod całość inwestycji oraz rozpoczęto prace na kolejnej kondygnacji. Drugi etap obejmuje zarówno działania związane z samym obiektem, jak i dalszą przebudowę ulic Jana Pawła II i Krzywoustego oraz modernizację ulicy Milczańskiej. Wartość całej inwestycji to około 1,2 mld zł. Prace związane z infrastrukturą drogową i uzbrojeniem terenu to kwota ponad 80 mln zł.

REKLAMA

Obecnie rozpoczyna się budowa pierwszej kondygnacji. - Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu Apsys. Z końcem lutego ukończono 97 procent fundamentów budynku, 80 procent posadzki parkingu podziemnego, wykonano 50 procent stropu nad kondygnacją podziemną co stanowi o terminowym wykonaniu stanu surowego budynku. - W kolejnym etapie rozpoczniemy prace związane z ułożeniem betonu stropu pierwszej kondygnacji. Wyjątkowo łagodna zima sprzyja dotrzymywaniu terminów - dodaje Jacek Grzegorzewicz.

Układ drogowy wokół Posnanii zostanie całkowicie przebudowany. Przebudowa obejmuje ulice sąsiadujące bezpośrednio z Posnanią: Jana Pawła II i Bolesława Krzywoustego. Zmodernizowana zostanie ulica Milczańska. W pierwszym etapie prac na ulicy Krzywoustego została wyremontowana nitka północna. Na nią przekierowano ruch samochodowy, aby rozpocząć remont nitki południowej. Prace konstrukcyjne przejścia podziemnego znajdującego się w obszarze ulicy Krzywoustego są także bliskie zakończenia i wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe.

Rozpoczęto także prace przygotowawcze do modernizacji ulic Jana Pawła II oraz Milczańskiej. W drugim etapie prac trwającym od marca 2015 roku, ulica Jana Pawła II zostanie poszerzona o dodatkowy, trzeci pas ruchu, który powstanie docelowo na odcinku od ronda Rataje do ronda Śródka. W pierwszej kolejności będą to prace przygotowawcze i modernizacja sieci podziemnych. Inwestor tak organizuje prace w tym rejonie, aby nie powodowały one dodatkowych utrudnień dla kierowców.

Dalsze prace będą polegały na uzgodnieniu projektu tymczasowej organizacji ruchu, który umożliwi wykonanie robót drogowych w zakresie poszerzenia ulicy Jana Pawła II od Ronda Rataje do ul. Kaliskiej. Całość modernizacji od ronda Rataje do ronda Śródka zakończy się w trzecim kwartale 2016 roku. Modernizacja ul. Krzywoustego obejmuje budowę nowego skrzyżowania z dwoma pasami umożliwiającymi wjazd w obszar Rataj z centrum miasta. Inwestor w porozumieniu z ZDM zaprojektował także na tym skrzyżowaniu dodatkowy wyjazd z terenu Posnanii na ulicę Krzywoustego w kierunku autostrady A2. Rozwiązanie to ma odciążyć ruch samochodowy na okolicznych drogach osiedlowych. Zbudowany zostanie także dodatkowy pas ruchu na rondzie Rataje pozwalający na bezpośredni przejazd z ulicy Bolesława Krzywoustego w ulicę Jana Pawła II, co ma upłynnić ruch na rondzie. Zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA