PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza nowy fundusz inwestycyjny. Tym razem rodem z Polski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 paź 2016 13:17

Rusza nowy fundusz inwestycyjny. Tym razem rodem z Polski Fot. Fotolia

Unikatowy na polskim rynku fundusz Reduto Dochodowych Nieruchomości FIZAN, zarządzany przez Reduto Partners pod parasolem Copernicus Capital TFI S.A., rozpoczął swoją działalność.

REKLAMA

Reduto Dochodowych Nieruchomości FIZAN powstał jako produkt, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i łączy cechy lokat bankowych z korzyściami wynikającymi z inwestowania w nieruchomości. Polityka inwestycyjna funduszu zakłada inwestowanie w obiekty handlowe typu stand-alone o powierzchni użytkowej do 5 tys. mkw., retail-park oraz mini galerie-handlowe. Inwestycje będą zlokalizowane w większych miastach, a w celu dywersyfikacji ryzyka fundusz będzie dążył do ich rozproszenia pod względem wartości, najemców i lokalizacji.

Fundusz planuje zainwestować 70 mln złotych i zbudować portfel składający się z 8-10 nieruchomości. Nabycie pierwszych nieruchomości planowane jest na przełomie roku 2016 i 2017. Zarządzający zakładają, że budowanie całego portfela zajmie ok. 18 miesięcy.

- Tradycyjne formy lokowania kapitału nie do końca spełniają oczekiwania inwestorów. Obecnie lokaty bankowe nie pozwalają osiągać zadowalających zysków, a inwestorzy postrzegają inwestycje w nieruchomości jako najbardziej dochodowe i stabilne. Zarządzany przez Reduto Partners fundusz inwestuje w wyselekcjonowane nieruchomości handlowe, które od momentu nabycia generują stałe i powtarzalne przepływy gotówkowe z pochodzące z czynszów najmu. Dochody funduszu są zapewnione długoletnimi umowami najmu zawartymi z wiodącymi sieciami handlowymi – komentuje ekspert rynku funduszu inwestycyjnych Wojciech Jabłoński, partner zarządzający w Reduto Partners.

Fundusz skierowany jest do inwestorów ceniących stabilny wzrost wartości, stały dochód oraz bezpieczeństwo zainwestowanych środków. Z tych powodów Reduto Partners nie realizuje w ramach funduszu projektów deweloperskich. Zarządzający zwracają uwagę, że rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce jest uważany za atrakcyjny przez zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, czego potwierdzeniem jest fakt, że ponad 90 proc. nieruchomości komercyjnych jest w posiadaniu zagranicznych inwestorów.

- Większość Polaków codziennie odwiedza sklepy spożywcze. Wydane tam pieniądze decydują o atrakcyjności obiektu dla operujących w nim sieci handlowych. Nasza praca polega na selekcjonowaniu najlepszych obiektów pod względem potencjału handlowego. Koncentrujemy się na sklepach zlokalizowanych w miastach w bezpośredniej bliskości dużych osiedli mieszkaniowych. Rynek nieruchomości jest mocno rozdrobniony, a konsolidacja i budowa portfela jest okazją do wypracowania wartości dodanej – dodaje ekspert rynku nieruchomości komercyjnych Mariusz Zabielski, partner zarządzający Reduto Partners.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA