PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza pierwszy w Polsce concept store z kultową porcelaną

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 lut 2016 07:08

Rusza pierwszy w Polsce concept store z kultową porcelaną Inga Kamińska, prezes Polskich Fabryk Porcelany

Pierwszy w Polsce salon Ćmielów-Chodzież promujący polskie wzornictwo rozpocznie działalność 27 lutego w Krakowie. O projekcie i planach rozwoju sieci salonów opowiada Inga Kamińska, prezes Polskich Fabryk Porcelany.

REKLAMA

- Do tej pory nie było eleganckiego, dobrze zaprojektowanego miejsca, gdzie można byłoby kupić zarówno najstarsze, jak i najnowsze projekty Ćmielowa i Chodzieży. Zaprojektowanie i stworzenie od podstaw sieci salonów z porcelaną było dla nas kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju Polskich Fabryk Porcelany. Zależało nam więc przede wszystkim na tym, żeby salon ukazywał ewolucję polskiego wzornictwa ceramicznego na przestrzeni ponad dwóch wieków, był nie tylko butikiem, ale także inspirującym miejscem spotkań – mówi Inga Kamińska, prezes Polskich Fabryk Porcelany.

Salon na przestrzeni 70 mkw., oprócz pełnej oferty marek Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio, zaoferuje limitowane, koneserskie serie. Klienci będą mogli kupić reedycję unikatowych filiżanek z zaprojektowanego przez Wincentego Potackiego serwisu kawowego Goplana, a także inne naczynia użytkowe z lat 60. XX wieku m.in. wazony i misy w limitowanej serii. Duży nacisk położony został na zaprojektowanie wnętrza sklepu, które miało współgrać zarówno z historycznymi, jak i nowoczesnymi kolekcjami, a także nawiązywać do procesu tworzenia porcelany. Stąd np. regały przypominają wózki, które w fabryce porcelany transportują poszczególne kolekcje między wzorcownią, a wypałem.

Przestrzeń pierwszego stacjonarnego sklepu Polskich Fabryk Porcelany została podzielona na odrębne strefy dla trzech marek: Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio. Projekt powstał w łódzkiej pracowni architektonicznej AR Design, a koordynatorem plastycznym był krakowski architekt, artysta plastyk Tomasz Ciepliński.

- Salon w Krakowie ma być modelowym miejscem dla pozostałych w całej Polsce. Nie chcemy na razie dokładnie zdradzać konkretnych miejsc i terminów, ale pracujemy nad siecią salonów „Ćmielów i Chodzież” bardzo intensywnie. Salony mają ambicję stać się nie tylko miejscami, gdzie można kupić najstarsze i najnowsze kolekcje Polskich Fabryk Porcelany, ale także inspirującymi przestrzeniami do dyskusji i namysłu nad rozwojem polskiej ceramiki - podkreśla Inga Kamińska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA