PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła 34. galeria handlowa Echo. Na tym nie koniec

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 kwi 2015 09:12

Galeria Sudecka w Jeleniej Górze jest 34. obiektem handlowym i 113. inwestycją komercyjną zrealizowaną przez spółkę Echo Investment SA. Jak zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment, to nie koniec inwestycji w tym sektorze.

REKLAMA

W ciągu najbliższych lat Echo Investment planuje modernizację: Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu, dalszą rozbudowę Galerii Sudeckiej, Centrum Galaxy i Outlet Parku w Szczecinie. Największą inwestycją  handlową spółki będzie zaś budowa galerii w Katowicach.

Galeria Sudecka powstała w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Echo, które ruszyło w 2000 roku jako pierwszy i przez lata największy obiekt tego typu w regionie. - Galeria Sudecka wpisuje się w obecny na rynku trend rozbudowy i rewitalizacji istniejących obiektów – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych, Echo Investment.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry podkreśla, że Galeria Sudecka jest ważnym obiektem w mieście. - Czekaliśmy na tę galerię. Firma Echo Investment 15 lat temu wybudowała nam hipermarket. Myślę, że tempo kolejnych inwestycji będzie teraz większe. Ludzie tego potrzebują. Poza tym obiekt może liczyć na turystów - jest ich w Karkonoszach 2,5 mln rocznie - tłumaczy i dodaje, że ogromne znaczenie dla miasta ma też fakt, że w obiekcie znalazło zatrudnienie 300 osób.

- Rynek centrów handlowych w mniejszych miastach typu Jelenia Góra różni się od rozwiniętych rynków wielkich miast. Galerie handlowe w mniejszych miastach borykają się z problemem mniejszej siły nabywczej – mówi Marek Gładki, dyrektor zespołu komercjalizacji i marketingu Działu Centrów Handlowych Echo Investment. - Najemcom łatwiej jest otworzyć kolejny sklep w dużym mieście niż pierwszy w mniejszym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Galeria Sudecka została wynajęta w 100 proc. jeszcze przed otwarciem - dodaje.

Galeria Sudecka to wyczekiwany w regionie projekt. Oprócz hipermarketu Real i galerii sklepów oferuje bogatą ofertę rozrywkową, kino Helios i największy klub fitness w regionie - Fabryka Formy. - W następnym etapie, w 2016 r., planujemy otwarcie marketu DIY Leroy Merlin. Posiadamy już pozwolenie na budowę, prace ruszą w drugiej połowie roku. Kolejny krok to realizacja retail parku oferującego produkty wyposażenia domu. Naszym celem jest zrealizowanie obiektu, który będzie w pełni realizował potrzeby mieszkańców całego regionu - zapowiada Marcin Materny.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA