PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa największego parku handlowego w Polsce Wschodniej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lis 2014 14:08

Ruszyła budowa największego parku handlowego w Polsce Wschodniej

Interbud-Lublin rozpoczął prace przy budowie sklepów sieci Bricoman i Agata Meble w Lublinie. Placówki wejdą w skład nowego parku handlowego, który jest realizowany na działkach o łącznej powierzchni 14 ha.

REKLAMA

W ramch inwestycji powstanie kompleks wolnostojących obiektów handlowych. W tym momencie ruszyły już prace przy budowie sklepu sieci Bricoman. Z kolei prace budowlane sklepu Agata Meble są na końcowym etapie robót ziemnych.

Inwestycja powstaje w obrębie ulicy Gęsiej, Owczej i Al. Kraśnickiej. To grunty należące do niedawna do Interbud-Lublin S.A. Firma prowadzi obecnie proces ich sprzedaży. Właścicielem jednej z działek jest z kolei warszawska spółka Blue Estate.

Firma Bricoman we wrześniu br. zakupiła prawie 24 tys. mkw. Koszt budowy obiektu to 12 mln złotych. 5 mln złotych pochłonie realizacja infrastruktury. Z kolei w połowie listopada br. umowę sprzedaży nieruchomości Interbud zawarł z Blue Estate. To działki o powierzchni ponad 2 ha. Informacja o wartości transakcji zostanie oficjalnie opublikowana 31. grudnia 2015 roku.

- Na chwilę obecną zbyliśmy już ponad połowę dostępnych gruntów inwestycyjnych w ramach Parku Handlowego, tj. 7,5 ha gruntów, a już szykują nam się kolejne transakcje - tłumaczy Krzysztof Jaworski, wiceprezes zarządu Interbudu.

Jak dodaje prezes spółki, Marek Borowiec, liczba podmiotów zainteresowanych kolejnymi nieruchomości jest duża. - Nam jednak zależy na różnorodności obiektów na naszym terenie, dlatego starannie dobieramy naszych partnerów do działania. Zależy nam, aby nasze Centrum Handlowe oprócz wielkości terenu, niosło za sobą wysoką jakość - komentuje Borowiec.

Inwestycja zakłada nie tylko realizację nowych obiektów handlowych. - Interbud-Lublin S.A. zobowiązał się do przebudowy Al. Kraśnickiej od ul. Roztocze do ul. Raszyńskiej łącznie ze skrzyżowaniem i wjazdem do Parku Handlowego - komentuje w rozmowie z Propertnews.pl Joanna Piwowarska, dyrektor ds. Marketingu i PR. Nowy układ drogowy ma m.in. pomóc mieszkańcom Lublina w dotarciu do zrealizowanych obiektów.

Na terenie nieruchomości przez lata planowano budowę dużej inwestycji handlowej - Ilumina Park. W 2013 roku Interbud podpisał przedwstępną umowę sprzedaży 2-hektarowej działki, na której miał powstać projekt, ze spółką Blue Estate. Do tej pory nie rozpoczęto realizacji inwestycji zakładającej powstanie nawet 200 sklepów i punktów usługowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA