PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa parku handlowego w Miejscu Piastowym. Na razie otworzy się OBI

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2011 17:36

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA rozpoczęła realizację parku handlowego w Miejscu Piastowym koło Krosna. W piątek 18 listopada zostanie tam otwarty market sieci budowlanej OBI, który jest pierwszą częścią większej inwestycji.

REKLAMA

Inwestycja Rank Progress będzie polegała na wybudowaniu na liczącej ponad 8 ha działce galerii handlowej o powierzchni 18 tys. mkw.
z parkingiem na blisko 380 miejsc. Realizacja projektu ma się zakończyć w 2012 r.

OBI o powierzchni całkowitej 10,5 tys. mkw. to 40. market sieci handlowej OBI w Polsce. Wartość projektu wyniosła 19,5 mln zł. Zatrudnienie w sklepie znajdzie około 120 osób. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Rank Progress.

 - Nasza współpraca z OBI jest dowodem na to, że międzynarodowe sieci handlowe nie tylko intensywnie się rozwijają, ale i chętnie realizują swoje inwestycje w miastach średniej wielkości, co jest zgodne z naszą strategią działania. (...)  Województwo podkarpackie to region o dużym potencjale. Chcemy go wykorzystać, realizując tam nasze projekty - mówi Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 - 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 5 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. mkw. - w Legnicy i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu. W latach 2007 - 2009 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajdują się centra handlowe w Miejscu Piastowym koło Krosna i w Świdnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA