PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła rozbudowa CH Ferio pod Koninem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 cze 2013 14:25

Ruszyła rozbudowa CH Ferio pod Koninem

24 maja br. rozpoczęły się pierwsze prace związane z rozbudową Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście, dzięki której do grona najemców obiektu dołączą nieobecne dotąd w rejonie Konina takie marki, jak: C&A, Smyk, Stradivarius, Sinsay, Home&You oraz Martes Sport.

REKLAMA

Fundusz inwestycyjny Rockspring Property Investment Managers będący właścicielem CH Ferio w Starym Mieście koło Konina poinformował o rozpoczęciu rozbudowy, w wyniku której powierzchnia najmu Centrum powiększy się  o dodatkowe 2500 mkw. W rozbudowanym Ferio powstaną pierwsze w rejonie sklepy takich sieci jak: C&A (1,000 mkw.), Smyk (600 mkw.), Stradivarius (320 mkw.), Sinsay (325 mkw.), Home&You (250 mkw.) oraz Martes Sport (375 mkw.).

Nowa część Ferio powstanie z przodu istniejącego budynku z zachowaniem dwóch wejść głównych do Centrum. W celu płynnego połączenia nowej części obiektu z już istniejącą planowane są również zmiany w dotychczasowym układzie sklepów, dzięki czemu część z obecnych najemców będzie mogła przenieść się do większych pomieszczeń lub zmienić swoją lokalizację. Wśród nich są salony takich marek jak: CCC, Mohito, Lee Wrangler, Geox, Cropp i House. Znaczną metamorfozę przejdzie również foodcourt, który zostanie przeprojektowany i zmodernizowany co umożliwi zwiększenie liczby miejsc dla klientów i wprowadzenie nowych restauracji.

- Przed podjęciem decyzji o nabyciu Ferio w grudniu 2010, wspólnie z naszym polskim asset managerem, firmą Balmain Asset Management, zidentyfikowaliśmy możliwość rozbudowy Centrum w celu wprowadzenia do niego nowych najemców. Wśród rozważanych marek znajdowały się między innymi C&A i Smyk - obie te sieci klienci naszego Centrum określili jako mile widziane. Wierzymy, że dzięki rozbudowie i otwarciu supermarketu Intermarche, które miało miejsce w zeszłym roku, Ferio pozostanie wiodącym centrum handlowym w rejonie Konina - mówi Simon Clarke z Rockspring.

Nowa część Ferio została zaprojektowania przez pracownię architektoniczną ESA z siedzibą w Katowicach i Londynie. Generalnym wykonawcą projektu mianowanym przez Rockspring została firma Jaekel-Bud-Tech Sp. z o.o. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się 24 maja a ich zakończenie planowane jest na październik br. Z uwagi na to, że rozbudowa będzie prowadzona etapami otwarcia nowych salonów są przewidziane w trzech fazach: otwarcie powiększonych salonów House i Cropp oraz pierwszego w Koninie salonu Stradivarius (październik 2013), otwarcie pierwszych salonów zlokalizowanych w nowej części Centrum - CCC i Martes Sport (listopad 2013) i otwarcie pozostałych salonów a wśród nich: C&A, Smyk, Sinsay, Home&You (marzec 2014).

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA