PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek artykułów sportowych w Polsce wzrasta. Intersport chce to wykorzystać

  • Autor: propertnews.pl
  • 21 mar 2013 10:45

Rynek artykułów sportowych w Polsce wzrasta. Intersport chce to wykorzystać

Rok 2012 był dla nas wyjątkowy. Wypracowaliśmy 20-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży - podsumowuje w najnowszym raporcie ubiegły rok Artur Mikołajko, prezes Intersport SA.

REKLAMA

W 2012 roku na działalności podstawowej (bez dodatkowej sprzedaży podczas EURO) spółka uzyskała 13-proc. wzrost, z czego na sklepach porównywalnych poprawiła przychody o 8 proc. w stosunku do roku 2011. - Dzięki szybszej rotacji towarów poprawiliśmy naszą płynność finansową - wyjaśnia prezes firmy.

W roku 2012 spółka rozpoczęła proces optymalizacji powierzchni handlowej. Zamknęła jeden nierentowny sklep zlokalizowany w CH Plaza Kraków i uruchomiła dwie nowe lokalizacje w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. - Proces ten będziemy kontynuować w bieżącym roku - zapowiada spółka w raporcie. 

Jak podała spółka w raporcie, biorąc pod uwagę drzemiący w całej branży potencjał wzrostu, Intersport Polska -  jako lider sprzedaży asortymentu sportowego - ma w najbliższej perspektywie duże możliwości rozwoju. "Rynek artykułów sportowych w Polsce systematycznie wzrasta, dzięki modzie na aktywne spędzanie wolnego czasu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Rozwijająca się lokalnie infrastruktura sportowa oraz łatwy dostęp do bogatej oferty sprzętowej, zachęcają klientów do zmiany przyzwyczajeń i systematycznego zwiększania wydatków na sport i rekreację w swoich budżetach domowych" - czytamy w raporcie.

W sumie firma Intersport Polska SA ma ponad 30 salonów własnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA