PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek centrów handlowych bez obaw patrzy na rozwój e-commerce - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2013 13:09

- Rozwijający się rynek e-commerce w Polsce nie stanowi obecnie dużego zagrożenia dla działających centrów handlowych - uważa Dominik Piwek, dyrektor Działu Marketingu i PR w Metro Properties. Mimo to właściciele i zarządcy przygotowują odpowiedź na to, co może wydarzyć się na rynku w ciągu najbliższych lat.

REKLAMA

- Trudno powiedzieć, by e-commerce miał znaczący wpływ w naszym kraju na rynek centrów handlowych. Stanowi on zaledwie 3 proc. rynku - powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Dominik Piwek.

- Koncentrujemy się obecnie na obserwacji trendów zachodnioeuropejskich i jak dotąd nie dostrzegamy ze strony e-commerce większego zagrożenia, choć centra handlowe zaczynają przygotowywać się do odpowiedzi na działalność nowego kanału dystrybucji towarów - skomentował przedstawiciel Metro Properties.

Właściciele i zarządcy centrów handlowych muszą jednak zmierzyć się z innym problemem, jakim jest obecnie malejąca frekwencja.

- Wynika ona z pewnego spowolnienia gospodarczego i jest obecna na terenie całej Europy - uspokaja Piwek. Metro Properties zamierza jednak przeciwdziałać negatywnemu trendowi.

- Oprócz tradycyjnej promocji najemców zamierzamy w przyszłym roku powrócić do działań związanych ze wspieraniem frekwencji, przy czym będziemy koncentrowali się na generowaniu odwiedzalności, która będzie miała jednoznacznaczne odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych naszych najemców - zapowiedział podczas Property Forum Dominik Piwek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA