PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek nieruchomości komercyjnych odczuje pozytywny efekt Euro 2012

 • Autor: PAP
 • 02 lip 2012 08:32

Rynek nieruchomości komercyjnych odczuje pozytywny efekt Euro 2012

Infrastruktura wybudowana na Euro 2012 przyspieszy rozwój miast-gospodarzy, a zwłaszcza dzielnic, w których powstały te obiekty; dzięki tym inwestycjom publicznym zwiększy się potencjał całego rynku nieruchomości - oceniają analitycy.

REKLAMA

Zdaniem analityków firmy doradczej CBRE największa inwestycja związana z EURO 2012 w Warszawie - Stadion Narodowy na terenie dawnego Jarmarku Europa na Pradze, zdecydowanie zmienił wizerunek dzielnicy i przyciągnie kolejne inwestycje. Jedna z koncepcji zagospodarowania otoczenia stadionu zakłada budowę hali widowiskowo-sportowej, basenu o wymiarach olimpijskich, centrum kongresowego, hotelu oraz budynków biurowych.

Agata Czarnecka z Działu Badań Rynku i Doradztwa CBRE przewiduje, że w ciągu najbliższej dekady na Pradze nastąpi najwięcej rewitalizacji historycznych budynków, a jednocześnie najwięcej wyburzeń. - Moda na Pragę przyciągnie tam nie tylko artystów, ale także ludzi biznesu, co na pewno przyczyni się do wzrostu wartości nieruchomości w dzielnicy - powiedziała PAP.

W Trójmieście stadion powstał w jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic Gdańska - Letnicy, co wpłynęło na szybką rewitalizację tej przemysłowo-portowej części miasta. Bezpośrednim efektem Euro 2012 było też przeniesienie Międzynarodowych Targów Gdańskich do nowego kompleksu biurowo-wystawienniczego Amber Expo, w okolicach stadionu. Nie bez znaczenia jest też nowy terminal Lotniczy T2 w Gdańsku, który pozwoli na zwiększenie o 100 proc. ruchu pasażerskiego na gdańskim lotnisku do blisko 5 mln pasażerów rocznie.

Zdaniem szefa Biura Regionalnego CBRE w Gdańsku Mariusza Wiśniewskiego na największą pochwałę zasługują jednak projekty drogowe np. obwodnica południowa, czy trasa W-Z, które są ważne dla funkcjonowania i rozwoju Portu w Gdańsku, a zwłaszcza Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk.

- Trójmiasto dzięki inwestycjom w komunikację publiczną oraz projektom drogowym jest dzisiaj najmniej zakorkowaną aglomeracją w Polsce - powiedział PAP Wiśniewski.

Dodał, że komunikacja, zwłaszcza z Warszawą, była przez wiele lat bolączka Trójmiasta. Dziś tanie połączenia lotnicze, autostrada A1 i modernizacja dróg krajowych poprawiła sytuację na tyle, że od końca zeszłego roku ulokowało się w Trójmieście aż pięć nowych ważnych inwestycji.

- Trójmiasto jest dziś na topie lokalizacji najbardziej przyjaznych bezpośrednim inwestycjom zagranicznym, co pozytywnie odbija się na rozwoju tutejszego rynku powierzchni biurowych - podkreślił Wiśniewski.

 • 1
 • 2
 • hurek 2012-10-09 11:46:01
  Zgadzam się - Jartom ma w bazie hale, które na 100% w roku będą jeszcze przejęte, głównie ze względu na wycenę. W miejscowościach podwarszawskich stoi kilka wolnych hal, wszystkie z dobrą wyceną. Możliwe, że ktoś je przejmie jeszcze w tym roku. Okazja inwestycyjna jest naprawdę duża.
 • kapsel 2012-08-20 11:42:59
  Dla rynku nieruchomości komercyjnych rok jest dobry. Czytałem o rekordowych transakcji. Pisano również, że agencje takie jak Jartom zawierają tych transakcji naprawdę wiele. Wnioski wydają się być proste...
 • Zbyszek 2012-07-03 09:56:52
  Bez przesady. Jakie nowe inwestycje infrastrukturalne? Te kilka kilometrów autostrady? Stadion jako czynnik generujący rozwój Pragi? Myślenie życzeniowe. W Portugalii stadiony są rozbierane, bo ich utrzymanie jest zbyt drogie. W Warszawie mamy dwa stationy obok siebie - kto je utrzyma?

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA