PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzeźby w galeriach sieci Dekada

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2015 09:28

Rzeźby w galeriach sieci Dekada

Dziesięć obiektów „Dekada” zostanie połączonych szczególnym elementem plastycznym: „Figurami” profesora Adama Myjaka, Rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wybitnego rzeźbiarza. Dziesięć rzeźb, stanowiących symbol marki w przestrzeni publicznej, zostanie odsłoniętych przed centrami handlowymi „Dekada” w dziesięciu miastach Polski.

REKLAMA

Już wkrótce w kolejnych miastach Polski przed centrami handlowymi Dekada zostaną odsłonięte rzeźby z cyklu „Figury” wykonane przez wybitnego artystę, rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Adama Myjaka. W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku 25 kwietnia została otwarta jubileuszowa wystawa jego prac, na której są prezentowane również rzeźby wchodzące w skład cyklu. Proces twórczy powstawania rzeźb został udokumentowany fotografiami, które znalazły się w albumie wydanym z tej okazji.

„Figury” są kontynuacja cyklu realizowanego przez tego artystę od wielu lat. Masywne, monumentalne postacie są z jednej strony figuralnym wyobrażeniem człowieka, z drugiej jednak swoją abstrakcyjną formą stwarzają nieskończone pole dla wyobraźni i poszukiwania idei ukrytej w formie. 

Rzeźby wybitnych artystów w przestrzeni publicznej centrów handlowych już powstawały w Polsce i za granicą, jednak unikalne jest w tym przypadku stworzenie cyklu dziesięciu praktycznie identycznych postaci dla dziesięciu obiektów.

– Jest to zamysł niekonwencjonalny i unikalny na skalę europejską. Posągi niemal identyczne stanowić będą swego rodzaju znak rozpoznawczy, symbol tej marki w przestrzeni publicznej – stwierdza profesor Adam Myjak.

Rzeźby zostaną postawione przed obiektami, w specjalnie wyodrębnionej przestrzeni. Będą symbolizować sztukę i mistrzostwo w biznesie, a także będą elementem wyróżniającym centra handlowe Dekada w przestrzeni publicznej, stwarzając spójną tożsamość wszystkich obiektów w portfolio firmy. Jest to równocześnie działanie z obszaru Art&Business – współpracy artysty i świata biznesu.

– Kultura nie jest żadnym decorum, jest jedną z podstawowych energii, z których rodzi się lepszy świat, lepsza gospodarka, lepszy sens życia społecznego, godniejsze życie. Popieram zbliżenie ludzi biznesu i świata sztuki. Bo ludzie polskiej gospodarki też są wielkimi kreatorami. To nie są kreacje mniejsze niż kreacje artystyczne. One również wymagają wyobraźni, niezwykłej pracy, nie rodzą się z niczego – powiedział Waldemar Dąbrowski, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego, który sam siebie określa jako „twórcę przestrzeni, w których spełniają się talenty artystyczne”, a wspólnie z Adamem Myjakiem był inicjatorem Galerii Opera – projektu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA