PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzeźby w galeriach sieci Dekada

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2015 09:28

Rzeźby w galeriach sieci Dekada

Dziesięć obiektów „Dekada” zostanie połączonych szczególnym elementem plastycznym: „Figurami” profesora Adama Myjaka, Rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wybitnego rzeźbiarza. Dziesięć rzeźb, stanowiących symbol marki w przestrzeni publicznej, zostanie odsłoniętych przed centrami handlowymi „Dekada” w dziesięciu miastach Polski.

REKLAMA

Już wkrótce w kolejnych miastach Polski przed centrami handlowymi Dekada zostaną odsłonięte rzeźby z cyklu „Figury” wykonane przez wybitnego artystę, rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Adama Myjaka. W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku 25 kwietnia została otwarta jubileuszowa wystawa jego prac, na której są prezentowane również rzeźby wchodzące w skład cyklu. Proces twórczy powstawania rzeźb został udokumentowany fotografiami, które znalazły się w albumie wydanym z tej okazji.

„Figury” są kontynuacja cyklu realizowanego przez tego artystę od wielu lat. Masywne, monumentalne postacie są z jednej strony figuralnym wyobrażeniem człowieka, z drugiej jednak swoją abstrakcyjną formą stwarzają nieskończone pole dla wyobraźni i poszukiwania idei ukrytej w formie. 

Rzeźby wybitnych artystów w przestrzeni publicznej centrów handlowych już powstawały w Polsce i za granicą, jednak unikalne jest w tym przypadku stworzenie cyklu dziesięciu praktycznie identycznych postaci dla dziesięciu obiektów.

– Jest to zamysł niekonwencjonalny i unikalny na skalę europejską. Posągi niemal identyczne stanowić będą swego rodzaju znak rozpoznawczy, symbol tej marki w przestrzeni publicznej – stwierdza profesor Adam Myjak.

Rzeźby zostaną postawione przed obiektami, w specjalnie wyodrębnionej przestrzeni. Będą symbolizować sztukę i mistrzostwo w biznesie, a także będą elementem wyróżniającym centra handlowe Dekada w przestrzeni publicznej, stwarzając spójną tożsamość wszystkich obiektów w portfolio firmy. Jest to równocześnie działanie z obszaru Art&Business – współpracy artysty i świata biznesu.

– Kultura nie jest żadnym decorum, jest jedną z podstawowych energii, z których rodzi się lepszy świat, lepsza gospodarka, lepszy sens życia społecznego, godniejsze życie. Popieram zbliżenie ludzi biznesu i świata sztuki. Bo ludzie polskiej gospodarki też są wielkimi kreatorami. To nie są kreacje mniejsze niż kreacje artystyczne. One również wymagają wyobraźni, niezwykłej pracy, nie rodzą się z niczego – powiedział Waldemar Dąbrowski, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego, który sam siebie określa jako „twórcę przestrzeni, w których spełniają się talenty artystyczne”, a wspólnie z Adamem Myjakiem był inicjatorem Galerii Opera – projektu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA