PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Są wyjątki od zakazu. Galerie, które mają sposób na niedziele

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 mar 2018 08:39

Są wyjątki od zakazu. Galerie, które mają sposób na niedziele Fot. pixabay

Gdańska Galeria Metropolia znalazła sposób na niehandlowe niedziele - stała się dworcem. Sklepy na dworcach to jeden z wyjątków wyjętych spod zakazu handlu w niedzielę. Zarządzający centrami handlowymi w całym kraju szukają sposobu na ograniczenie strat związanych z ograniczeniem handlu oraz towarzyszącą nowym przepisom dezinformacją.

REKLAMA

Galeria Metropolia stoi tuż przy stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz. Jeden z peronów dla pasażerów SKM prowadzi bezpośrednio do jej budynku. Niedługo powstają w niej  stanowiska kas i punkt informacji pasażerskiej. To ma pozwolić gdańskiej galerii na funkcjonowanie w niedziele niehandlowe na równi ze sklepikami na dworcach. 

- Mogę potwierdzić, że oficjalnie dokonaliśmy zmiany sposobu użytkowania naszego budynku i 9 marca stajemy się obiektem dworcowym - powiedział portalowi trojmiasto.pl Andrzej Klein, dyrektor Galerii Metropolia. W centrum tym działa ok. 100 sklepów.

Galerii funkcjonujących tuż przy dworcach jest w Polsce znacznie więcej. 

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę dopuszcza pracę w niedziele niehandlowe m.in. w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, aptekach, ale też w każdym sklepie, w którym za ladą stanie właściciel czyli tak naprawdę każdej sieci działającej na zasadzie franszyzy np. Top Secret, Tatuum, Esotiq, Nao Nail, Natura czy Żabka.

Zgodnie z ustawą w niedziele niehandlowe mogą działać  Saloniki Kolportera. Nie znaczy to, że wszystkie saloniki będą czynne w każdą niedzielę. -  Siłą rzeczy zamknięte będą te spośród nich, które są zlokalizowane w dyskontach i supermarketach objętych zakazem handlu, a więc w obiektach zamkniętych w niedziele – mówi Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Kolportera.

Otwarta furtka

W poszukiwaniu sposobu na niehandlowe niedziele wielu zarządzających centrami handlowymi postanowiło zostawić sobie otwartą furtkę w postaci otwartych galerii dla części najemców.  Tak zrobiła m.in. warszawska Galeria Północna.

- Jesteśmy też otwarci na niestandardowe pomysły i rozwiązania – mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej. - Galeria Północna będzie otwarta w każdą niedzielę, a lista lokali prowadzących działalność także w niehandlowe niedziele stale się poszerza. Trwają jeszcze rozmowy z poszczególnymi najemcami o ich planach związanych z niedzielami wolnymi od handlu - mówi. 

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA